Pasaulē
Eiropa

Bergmanis: Infrastruktūras sagatavošana NATO spēkiem būs sarežģīts uzdevums 16

Foto – EPA/LETA

Pirms NATO bataljona uzņemšanas viens no sarežģītākajiem uzdevumiem būs infrastruktūras sagatavošana, intervijā Latvijas Radio norādīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Kā atzina ministrs, spēki, kas ieradīsies, būs lieli un droši vien arī “bruņoti ar smagām lietām”. Ir nepieciešamas noliktavas, remontbāze, kazarmas, treniņu vietas, uzsvēra Bergmanis, atzīstot, ka tie būs lieli izdevumi īsā laikā.

Tāpat ir jāsakārto komandvadība, iesaistīšanās noteikumi, akcentēja ministrs.

Bergmanis atklāja, ka risināt šos un citus jautājumus pēc nedēļas uz Kanādu dosies militāro ekspertu delegācija.

Kā ziņots, NATO dalībvalstu līderi, lai atturētu iespējamos Krievijas draudus, piektdien Varšavā notikušajā samitā apstiprinājuši četru starptautisko bataljonu izvietošanu Polijā un Baltijas valstīs, preses konferencē paziņoja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Saistītie raksti

Stoltenbergs piebilda, ka bataljoni, kurus iecerēts izvietot alianses austrumu pierobežā, būs “spēcīgi” un daudznacionāli. To izvietošana sāksies nākamgad un notiks uz rotācijas pamata.

Polijā izvietotā bataljona vadību uzņēmušās ASV, kamēr par Baltijas valstīs izvietoto bataljonu komandēšanu attiecīgi atbildīga būs Kanāda – Latvijā, Vācija – Lietuvā, bet Lielbritānija – Igaunijā.

LA.lv