×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

Bergmanis: Latvija nevar atļauties obligātā militārā dienesta atjaunošanu (9)

Foto - LETAFoto - LETA

NBS komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube (no kreisās) un aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis pasnieguši Latvijas karogu karavīriem Ilmāram Šepko un Agrim Robežniekam, kuri iesaistīsies starptautiskajās operācijās.

Latvija patlaban nevar atļauties obligātā militārā dienesta atjaunošanu, jo tam ir nepieciešami lieli finanšu resursi, infrastruktūra un cilvēki, kas ir jāapmāca, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Viņš atzina, ka diskusija par obligātā militārā dienesta atjaunošanu ir nepieciešama, tomēr vispirms ministrs vēlētos realizēt to, kas jau ir pieņemts – karavīru un zemessargu skaita palielināšanu.

“Obligātajam militārajam dienestam nepieciešami lieli finanšu resursi, infrastruktūra un cilvēki, kas apmāca. Mums vajag cilvēkus, mums trūkst telpu. Šobrīd mēs nevaram to atļauties. Mums trūkst infrastruktūras. Mums ir problēmas ar profesionālo dienesta karavīru izvietošanu,” skaidroja Bergmanis.

Rīgā no pirmdienas notiks NATO seminārs “Allied Reach 2016”, kurā piedalās ap 60 alianses ģenerāļu. Paredzēts, ka seminārā no 11.līdz 14.aprīlim alianses komandstruktūru militārie līderi diskutēs par stratēģiski nozīmīgiem jautājumiem un nākotnes izaicinājumiem starptautiskajai drošībai.

Ministrs pastāstīja, ka seminārā tostarp tiks runāts arī par cilvēkresursiem un to, kā nodrošināt uzņemošās valsts atbalstu. “Ļoti daudz vajag – gan noliktavas, gan novietnes tehnikai un kazarmas karavīriem. Es gribētu tikt galā ar šīm lietām,” teica Bergmanis.

Semināra “Allied Reach 2016” programma ir tapusi ciešā sadarbībā ar NATO Transformācijas pavēlniecības komandieri, ASV Eiropas spēku komandieri, Starptautisko militāro štābu un NATO Militāro komiteju. Seminārā gūtie secinājumi tiks izmantoti, lai pielāgotu konceptus, uzlabotu NATO plānošanu, kā arī rastu vērtīgas atziņas, lai NATO vēl efektīvāk varētu stāties pretī nākotnes izaicinājumiem.

NATO seminārs “Allied Reach 2016” norisinās reizi divos gados un tajā piedalās NATO komandstrukūru militārie līderi, lai diskutētu par militāriem un stratēģiskiem jautājumiem.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka iepriekš Baltijas Asamblejas laikā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) izteica viedokli, ka Latvijas sabiedrībā ir jāturpina diskusija par iespēju ieviest obligāto militāro dienestu valsts pašaizsardzībai.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka obligātais militārais dienests ir gan Igaunijā, gan Lietuvā, tāpēc būtu arī Latvijas sabiedrībā jādiskutē par tā atjaunošanu arī Latvijā. Tāpat Mūrniece uzsvēra, ka Baltijas valstīm nepieciešams daudz nopietnāk un aktīvāk sadarboties, lai stiprinātu mūsu reģiona drošību, tostarp darbojoties Eiropas līmenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  drauga zvans Bergmanism un Bergmanis miera stājā – tieši tā? Tikai kurš ”draugs” zvanīja…

 2. Sinajas pussalas patriots Atbildēt

  Pajautājiens:Ja Izraela var “”ieviest un piekopt”‘OBLIGĀTO MILITĀRO DIENESTU “” tad kas traucē Latvijas “”urrāPatriotiem “”darīt to pašu?

 3. Es domāju, ka Bergmanis un ģenerāļi pilnīgi nepareizi vērtē drošības situāciju Latvijā. Nedod Dievs, ka šeit izveidojas krīzes situācija un ir nepieciešams veikt mobilizāciju ( tā taču ir ar likumu noteikta!). Tad ko mēs darīsim un kur liksim šos neapmācītos jauniesauktos. Atkal runāsim, ka nav naudas, nav telpu, bet galvenais, ko šie militāri pilnīgi nesagatavotie cilvēki darīs, ja viņiem izsniegs ieročus? Nekādai lielai apmācībai taču nebūs laika! Šāda attieksme man nav saprotama?

 4. Pēc maniem aprēķiniem 1000 OMD karavīri ir ievērojami lētāk kā 5000 profesionālā dienesta karavīru. Ja veido armiju 5000 profesionāļu+ 1000 OMD, tad protams izmaksas pieaugs.

 5. Latvija nevar atļauties neatkarību aizstāvēt ???

 6. Nožēlojami – nevar vai negrib. Ne jau obligātā dienesta karavīri kaut ko spēs, bet apgūs pirmās iemaņas Zemessardzei un profesionālajai armijai un to laikam negrib pieļaut Kremļa stipendiāti?

 7. Latviju nevar salīdzināt arī ar Lietuvu un Igauniju,jo nevar atļauties pat slimokases,kā abās mūsu kaimiņvalstīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+