×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. jūnijs, 2015
Drukāt

Bergmanis: šobrīd nav nepieciešamības ieviest obligāto militāro dienestu (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā šobrīd nav nepieciešamības ieviest obligāto militāro dienestu, intervijā aģentūrai BNS sacīja aizsardzības ministra amatam virzītais 12.Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis (ZZS).

Viņš norādīja, ka tā vietā tiks attīstīta pašreizējā militārā sistēma, palielinot profesionālā militārā dienesta karavīru, zemessargu skaitu un apmācot viņus.

“Šobrīd man nav pamata apšaubīt, kāpēc izvēlēts attiecīgais modelis, bet ievēlēšanas gadījumā, protams, es aprunāšos par šo tēmu. Jāsaprot, ka apstākļi visu laiku mainās, tā, kā bija 2010.gadā, vairs nav šobrīd. Lietuvā, tāpat kā pie mums, bija mainīta sistēma, taču viņi saskatīja, ka ar obligāta militārā dienesta atjaunošanu var atrisināt situāciju, savukārt mēs to risinām savādāk, attīstāmies un audzējam savas kaujas spējas,” pauda Bergmanis.

Tāpat politiķis pauda pārliecību, ka šajā jomā ir pieņemts pareizākais lēmums, savulaik lemjot par atteikšanos no obligātā militārā dienesta.

Plānots, ka par Bergmani aizsardzības ministra amatā Saeimas ārkārtas sēdē tiks lemts 8.jūlijā.

Pašreizējais aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis ievēlēts Valsts prezidenta amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Latvija VIENMĒR IR BIJUSI CITOS PLATUMA GRĀDOS ATŠĶIRĪBĀ NO IGAUNIJAS UN LIETUVAS!?? MUMS VISS IR SAVĀDĀK – MUMS NEKO NEVAJAG NO TĀ KO KAIMIŅIEM!?? ARĪ OMD NEVAJAG..Taču mani uztrauc jautājums: KĀPĒC Latvijai PREZIDENTS un AIZSARDZĪBAS ministrs ir abi no VIENAS PARTIJAS??? KĀPĒC AM nav atpakaļ pie “Vienotības”?? Vējonis AM portfeli saņēma no Arta Pabrika!? JA toreiz A.Pabriks nebūtu aizstāvējis Saldus rajona Zvārdes pagasta ļaudis samaksājot ar savu ministra portfeli, tad man jautājuma nebūtu!?? ABI ZZS BIEDRI (VĒJONIS UN BERGMANIS) KOPĪGI VAR SADOMĀT VELNA DARBUS…. Ja toreiz AM būtu no ZZS, tad Bērziņa kungs būtu realizējis toreizējo savu solījumu un Zvārdē jau būtu CITA GAISOTNE – zemnieki izmesti no turienes k ČORTOVOJ MAĶERI!!! Tikai NOZIEDZĪGĀ “Vienotība” GAN VIŅU UZMETA, lienot prezidentam o…. ga… Mūsu SAEIMU NEUZTRAUC, ka cilvēkam nav nepieciešamās izglītības un iemaņas tāpat kā savulaik PSKP biedri bija VISU ZINOŠI UN VAROŠI ( gadījums ar Nopelniem bagāta skolotāja vārda piešķiršanu kolhoza priekšsēdētājam, kas bija BAIGAIS SPĻĀVIENS SKOLOTĀJIEM SEJĀ, jo viņi nebija PSKP biedri un NEKAD TĀ ARĪ ŠO VĀRDU NEIEGUVA, kaut bija pelnījuši!?? Pedagogus turpina apspļaudīt un nerrot…), TĀPĒC ESAM UN BŪSIM BALTIJAS VALSTU PAKAĻGALĀ…KĀDS PRIEKS!?…….Un būs mums AIZSARDZĪBAS MINISTRS nezinītis Bergmaņa kungs, jo ir no PAREIZĀS PARTIJAS!!???????????

  • Cik man ir zināms, tad leišu Smetana pirmais aizlaidās četerdesmitā gadā atstājot mūs nepiesegtus no dienvidiem, kad Ulmanis vel turpinājis “palikt savā vietā”. Igauņi arī neko izcilu nav nodemonstrējuši. Tā kā nevajag kaisīt pelnus un vienam otru aizskart, jadomā, kā izveidot efektīvu aizsardzību, ņemot vērā ka nodevēju un dezinformātoru mums tā patās, kā Ukrainā būs gana daudz. Bergamanis runā to, ko “domā” Lembergs. Bet Lemberga galvenās domās ir par to, kā šajos vētrainos laikos saglabāt savu sagrābto. Kāda viņam var būt saprašana šajās lietās nav grūti iedomāties. Ceru, ka Vējonis mācēs paturpināt iesākto un netēlos tikai Latvijas seju pasaulē.

 2. Latvies'u Strelnieks Atbildēt

  Bergmani, OMD jeb, vienkars’i sakot – Latvies’u armija vajadziga tautas pas’apzin,ai. BET godiga armija nevis krievu g’eneral,u zags’ana, rotn,iku g’edovs’ina un serz’antu “mats”. Ka tas darbojas pie latvies’iem uzskatami paradija hokeja izlase. Ar kanadies’u Virsaiti pat Olimpiskajas speles var klapeties ar kanadies’iem, bet krievu “serz’antu” vadiba ne grib, ne laga padodas. Pameg’ini atbildet pats sev: KAPEC?!…..

 3. Latvies'u Strelnieks Atbildēt

  Bergmani, OMD jeb, vienkars’i sakot – Latvies’u armija vajadziga tautas pas’apzin,ai. BET godiga armija nevis krievu g’eneral,u zags’ana, rotn,iku g’edovs’ina un serz’antu “mats”. Ka tas darbojas pie latvies’iem uzskatami paradija hokeja izlase. Ar kanadies’u Virsaiti pat Olimpiskajas speles var klapeties ar kanadies’iem, bet krievu “serz’antu” vadiba ne grib, ne laga padodas. Pameg’ini atbildet pats sev: KAPE?!…..

 4. Latvies'u Strelnieks Atbildēt

  OMD jeb latvie’u armija vajadziga, lai tautai stiprinatu pas’apzin,u – bet godigu dienestu, nevis veco krievi setz’antu “matu”

 5. vai bergmani var iesaukt dienestaa ?

 6. Izbrīna Bergmaņa kunga pašpārliecinātība. Tas nerunā viņam par labu. Cik var saprast no viņa CV, pagaidām viņam nav ne nepieciešamās izglītības, ne pieredzes, ne zināšanu militārajā jomā, ne redzesloka un sakaru starptautiskajās attiecībās, tas ir nav nekā, kas varētu kaut nedaudz piedot ticamību viņa vērtējumam. Tad kāpēc svaidīties ar nepamatotiem izteikumiem?

 7. Žel ka Bergmanis ir psrs samaitāts Atbildēt

  Bergmanīm nav nejausmas kas notiek krievijā, un krievijas agressiju ukrainē.
  varbut kadam ir jasast bergmanīm isākos teikumos.
  vardos kados 8 gadus vec saprot.
  tad varbut Bergmanis sapratīs, kas notiek latvijā, kas notiek krievijā.
  želi gan ka Bergmanis ir tik jauns, bet tomer psrs samaitāts.

 8. nav pareizais aizsardzības ministrs. Drīz dzirdēsim, ka nevarēsim paplašināt aizsardzības budžetu… Ka valstij citas prioritåtes un draudi pārspīlēti.

 9. Protams… nekādas noteiktības. Ka tik ne par ko nav jāatbild. “Tikai nesitiet mani!” smilkstiens šoreiz neies cauri. Par lēmumiem tev, karognesēj, šoreiz būs jāatbild sabiedrības priekšā. Nebūs neviena, kas tevi atsmērēs no šmuces, ko atkal vari savārīt.

 10. Kā tad,galvenais lai tik neatjauno OMD ! Kapeic ,tādas bailes ?? Tas tapeic ka vadošai elitei nāksies sacererēt saviem dēliņiem medicīnas vēsturi ,utt. tas ir šmucīgi ,šmucīgi. viens jau ir ar dēliņu amfitamīn rijēju ,,,otram pļēgurs ,trešam gejs..
  Kaimiņi Igauņi un tagad arī Lietuvieši ļoti labi saprot OMD nozīmi valsts militārā aizsardzībā,bet LATVIJA atrodas citos platuma grādos !!! Mēnes !

 11. Nu tad lai arī jaunie puikas staigā kā lārlāki bez mugurkaula

 12. PAREIZI RUNA RAIMIS. MAN SIRDS STRAUJI SITAS KAD BRASIE ZENI GOMIKI SOLOJA PA RIGAS IELAM. TIE BUTU LABI KAROTAJIUNPARTNERI VISU LAIKU BUTU PIE SANIEM IERAKUMOS. NU KAS PAR IDEJU, VAI NE. DOMA RAIMI

 13. … LENAM PA TILTU … IETEICAMI … BET DRUSKU VAIRAK SMADZENU ‘GRAVITAS’, ludzu Raimond … :

  …’ … Sobrid man nav pamata apsaubit kapec izvelets attiecigais (?) modelis, bet ievelesanas gadijuma, APRUNASOS par so temu … ! (AR KO RUNASI … TO PADOMU VIEN DABUSI ?)

  Ka patriotam … Tev deretu dzilak ieskatities obligata dienesta + un – … specifiski – patriotiskas, moralas un latviskakas jaunatnes audzinasanas un sabiedribas saliederibas attistibas del … !

 14. Un ko tik viņš vēl nepateiks, kad tiks pie amata!

Draugiem Facebook Twitter Google+