Latvijā
Politika

Bergmanis sola pēc iespējas ātrāk pieņemt lēmumu par jaunu NBS vadītāju 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (no kreisās) un Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš ievieto vēstījumu kapsulā svinīgajā iemūrēšanas pasākumā nākamajām kazarmu ēkām Ādažu bāzē.

Lēmumu par kandidātu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vadītāja amatam aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis sola pieņemt pēc iespējas ātrāk.

Bergmanis aģentūrai LETA sacīja, ka strādās kopā ar NBS, lai “pēc iespējas ātrāk šo lēmumu varētu realizēt”.
“Nav jau mums daudz laika, jo zinām, ka ģenerālim Raimonds Graubem pensionēšanās vecums ir februārī, tādēļ līdz tam laikam šis jautājums jāatrisina,” teica politiķis. Darbus pie jauna NBS vadītāja meklējumiem Bergmanis sākšot, līdz ko no Briseles atgriezīsies Latvijā.

Ministrs uzsvēra, ka kritēriji jauna bruņoto spēku vadītāja izvēlei ir ļoti skaidri un tie ne ar ko neatšķiršoties no iepriekš izmantotajiem.

Jautāts par to, vai no iespējamajiem kandidātiem viņš redz kādu īpaši atbilstošu kandidatūru, Bergmanis pauda viedokli, ka patlaban NBS dien ļoti daudz talantīgu virsnieku, un, “protams, ka mums ir no kā izraudzīties, jo ir skaidrs, ka ir daudz cilvēku, kuri ir ilgstoši dienējuši un kuri atbilst visiem kritērijiem”.

“Lūkosim, ierosināsim un iesniegsim Valsts prezidentam kandidatūru, kuru viņš varētu tālāk rekomendēt Saeimai,” sacīja politiķis.

Bergmanis noliedza iespēju, ka, izraugoties jaunu NBS vadītāju, varētu atkārtoties problēmas, ar ko saskaras dažas valsts iestādes, kuras patlaban ne pārāk sekmīgi meklē jaunu vadību. “Domāju, ka tādas problēmas nevar būt, un domāju, ka daudzas valsts iestādes būtu priecīgas, ja viņiem būtu tāda situācija kā mums – ļoti plašs loks, no kā izvēlēties savus vadītājus,” teica Bergmanis.

Kā ziņots, NBS aktīvajā dienestā šobrīd ir astoņi augstākā līmeņa virsnieki, kas varētu kandidēt uz NBS komandiera amatu, taču likumā nav skaidra aizlieguma uz šo amatu pretendēt arī vecākajiem virsniekiem.

Saistītie raksti

Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļā aģentūrai LETA skaidroja, ka šobrīd Militārā dienesta likumā nav skaidri pateikts, kuras kategorijas virsnieki, proti, augstākie virsnieki vai vecākie virsnieki, ir tiesīgi kandidēt uz NBS komandiera amatu. AM gan nenoliedza, ka atbilstoši citu NATO dalībvalstu praksei bruņoto spēku komandiera amatā tiek apstiprināti augstākie virsnieki.

NBS komandieris Raimonds Graube no dienesta pirms termiņa ir izlēmis atvaļināties, lai, pēc paša vārdiem, “dotu iespēju attīstīties militārajai piramīdai” un nonākt atbildīgos amatos jauniem cilvēkiem.

LA.lv