Sports

Bergmanis un olimpieši mielojas Brazīlijas latvieša sarīkotajā barbekjū pasākumā 16

foto: Dainis Upelnieks, facebook.com

Trīs Latvijas olimpiskās komandas sportisti sestdien apmeklēja bārbekjū pasākumu, ko organizēja latviešu izcelsmes brazīlietis Ēvalds Rītiņš.

Pasākumā ieradās sportisti, kuriem tuvākajās dienās vēl nav paredzēti starti – skrējēja Gunta Latiševa-Čudare, šāvējs Dainis Upelnieks un peldētāja Aļona Ribakova. Tāpat tajā bija vairāki treneri, brīvprātīgie no Latvijas, Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadītājs Einars Fogelis un aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Pasākumā dalībnieki ēda garšīgu uz grilla ceptu gaļu un malkoja brazīliešu kokteili kaipirinju.

Ēvalds Rītiņš ir Riodežaneiro dzīvojošs Latvijas patriots, kurš brīvprātīgi organizē latviešu pulcēšanās vietu olimpisko spēļu laikā, turklāt cer tur piesaistīt arī Lietuvas un Igaunijas delegācijas. Viņš ir pazīstamā pavāra Mārtiņa Rītiņa brālēns.

Ribakovai starts 200 metru brasa distancē būs 10.augustā, Upelnieks stenda šaušanas sacensībās piedalīsies 12.augustā, bet dienu vēlāk 400 metru skrējiena priekšsacīkstes aizvadīs Latiševa-Čudare.

LETA jau vēstīja, ka olimpisko spēļu sacensību pirmajā dienā šosejas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins grupas braucienā ieņēma 46.vietu, bet Toms Skujiņš ierindojās 59.pozīcijā.

Saistītie raksti

Latvijas Riodežaneiro Olimpiādes pieteikumā ir 34 sportisti, bet uz starta stāsies ne vairāk kā 33 no viņiem, jo šķēpmetēja Līna Mūze Eiropas čempionātā guva krustenisko saišu traumu, kā dēļ četrgades lielākajā sporta forumā nevarēs piedalīties.

Neilgi pirms olimpisko spēļu sākuma Latvijai tika prognozētas trīs olimpiskās godalgas – ASV laikraksts “USA Today” lēš, ka uz goda pjedestāla kāps Eiropas čempions šķēpmešanā Zigismunds Sirmais, septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa, kā arī pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Savukārt “Gracenote” (agrāk – “Infostrada Sports”) jaunākajās prognozēs paredz sudrabu šķēpmetējai Madarai Palameikai un pludmales volejbolistiem, bet bronzu cīkstonei Anastasijai Grigorjevai.

Tāpat Latvija lielas cerības saista arī ar divkārtējo olimpisko čempionu BMX riteņbraukšanā Māri Štrombergu un svarcēlāju Artūru Plēsnieku.

Kopš neatkarības atgūšanas Latvija medaļas guvusi katrās Vasaras olimpiskajās spēlēs, turklāt tikai 1996.gadā Atlantā nācās samierināties ar vienu godalgu.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies līdz 21.augustam.

LA.lv