×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

Bergmanis: uz Sīriju mēs nebrauksim un nekarosim

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nedosies uz Sīriju, lai karotu ar Islāma valsti, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” teica aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Vienlaikus ministrs skaidroja, ka Latvija varētu iesaistīties karavīru apmācībā, viņš atgādināja, ka Latvija karavīrus ir apmācījusi gan Afganistānā, gan Mali.

“Mums ir labs apmācību līmenis,” pauda Bergmanis un piebilda, ka Latvija jau šajā jautājumā ir guvusi samērā lielu pieredzi.

Tāpat Bergmanis akcentēja, ka jau pašlaik Latvija sniedz savu artavu cīņai ar Islāma valsti, proti, palīdz humānajā krīzē, kas radusies pēc karadarbības sākšanās.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Aizsardzības ministrija apsver Latvijas karavīru iespējamo dalību starptautiskās koalīcijas spēkos cīņai pret ” Islāma valsti”. Vienlaikus ministrija uzsver, ka karavīri uz kaujas operācijām ar teroristisko grupējumu gan netikšot sūtīti. Latvijas karavīri varētu atrasties Irākā un palīdzēt vietējo drošības spēku apmācīšanai cīņai pret teroristiem, līdzīgi kā tas šobrīd tiek darīts Afganistānā.

Lai koordinētu starptautiskās sabiedrības rīcību cīņai ” Islāma valsti”, ASV sadarbībā ar sabiedrotajiem ir izveidojušas starptautisku koalīciju, izveidojot arī Apvienotos spēkus (Combined Joint Task Force), kuri Irākā un Sīrijā īsteno ASV vadīto operāciju “Inherent Resolve”.

Operācijas mērķis ir iznīcināt teroristisko grupējumu un novērst draudus, ko tas rada Irākai un Sīrijai, kā arī plašākai starptautiskajai kopienai. Šobrīd ASV vadīto koalīciju veido 62 valstis, tostarp arī Latvija , bet tikai aptuveni 20 nodrošina militāru atbalstu un 12 valstis veic gaisa triecienus. Apvienotie spēki veic izlūkošanas lidojumus un gaisa triecienus “Daesh” mērķiem Irākā un Sīrijā, tādējādi ierobežojot terorisma izplatīšanos un “Daesh” operāciju veikšanu.

Lēmums par Latvijas karavīru dalību Apvienoto spēku operācijā “Inherent Resolve” tiks pieņemts politiskā līmenī, bet vienības skaitliskais sastāvs būs zināms tikai pēc konsultācijām ar sabiedrotajiem, uzsver ministrija.

Par Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienību piedalīšanos starptautiskajās operācijās lemj Saeima.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+