Latvijā
Izglītība

Bergs: Skolu sistēma jau 30 gadus ir stulba14

Foto: LETA/Ieva Leiniša

“Skolas ir priekš bērniem, nevis skolotājiem – skolas nav skolotāju dienas centrs vai glābšanas pasākums. Skolas ir mācību iestādes, kurās mums ir jādod iespējami labākā izglītība saviem bērniem,” komentējot skolotāju plānus piketēt, ja budžetā netiks atrasti līdzekļi algu paaugstināšanai, RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” ar viedokli dalījās uzņēmējs Normunds Bergs.

“Tas naratīvs par skolotājiem kā cietējiem ieliek dienas kārtībā nepareizo jautājumu. Īstais jautājums ir par izglītības kvalitāti,” pauda uzņēmējs.

“Skolotājiem neapšaubāmi vajadzētu saņemt lielākas algas, bet skolotāji tik pat neapšaubāmi ir par daudz un arī skolas ir par daudz, skolēni – par maz, tādēļ šīs skolas ir jāreformē,” viņš turpināja.

Bergs uzskata, lai arī algu apjomus valsts nolēmusi kopā ar skolu reformu, skolu reformas netiek veiktas, jo tās jāveic pašvaldībām – bet šis process tiek bremzēts, jo vēlētāju vidū atrodas šie paši skolotāji, nevis skolēni: “Tā ir tā nelādzīgā lieta, ka pašvaldības domā par saviem vēlētājiem, skolotājiem, nevis skolēniem. Es vairāk nevienu kapeiku neesmu gatavs maksāt nodokļos, lai svilinātu tajā caurajā mucā. Tā sistēma ir nejēdzīga, tā jau 30 gadus ir stulba!”

Saistītie raksti
Viņš uzskata, ka nepieciešams publiski atklāt visās valsts skolās strādājošo skolotāju algas, lai saprastu, kāda ir situācija:

“Visi raud par to mazo likmi, bet to var sakabināt kopā ar dažādām piemaksām – tā veidojas nauda, ko skolotājs saņem uz rokas. Tad atklātos brīnumu lietas starp dažādiem pagastiem un dažādām skolām, cik saņem skolotājs.”

LA.lv