×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Berģu iedzīvotāji šokā: blakus Brīvdabas muzejam plāno kārtējo “Rimi” (23)

Kadrs no videoKadrs no video

Aptuveni 300 metrus no Brīvdabas muzeja ieejas plāno izcirst 19 kokus, kas traucē iecerei šeit uzbūvēt kārtējo Rimi lielveikalu. Par to pamatīgi sašutuši vairāki vietējie iedzīvotāji, kas uzskata šo ieceri par pilnīgi neadekvātu, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

“Nav jau tā, ka Berģu iedzīvotājiem nebūtu, kur iepirkties – kilometra attālumā ir Juglas Rimi – lielais pārtikas centrs, bet uz otru pusi ir veikals Depo, kur tagad var nopirkt visu, ko gribam. Tāpat arī Berģos ir pārtikas veikals. Es nesaprotu, kāpēc tik nelielā zemes pleķī tagad vajag mēģināt iestumt lielveikalu, kas atradīsies netālu no etnogrāfiskā muzeja,” savu viedokli pauž vietējais iedzīvotājs Mārtiņš Krūmiņš.

Muzeja kaimiņi ir nobažījušies, ka bezpersoniska komercceltne sabojās Brīvdabas muzeja auru un apkārtējo noskaņu.
“Pilnīgi noniecināt savas vērtības – tas, ka ieeja muzejā būs faktiski caur lielveikala miskastēm,” tā saka Ligita Kukule, kas dzīvo netālu no muzeja.

“Papētot skandināvu praksi, no kurienes nāk arī Rimi, – ne Stokholmā, ne Oslo pie Brīvdabas muzejiem nav neviena veikala. Tur nekas tāds nav iedomājams, un pilsēta nekad neko tādu neatļautu,” saka M. Krūmiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Nevar vākt parakstus pret būvniecību?

 2. Postisim tik nost visu, kas tam nabaga latvietim ir palicis, lai kadi arvalstu kungi piesistu sev kabatas. Ierosinu vakt parakstus, kaa par priezu kaapu. Toreiz to benzintanku nelava celt, varbut ari soreiz var ko panakt. Un kungam jau labak laikam patiktos pa fikso veikala tikt neka paciest dazaz vecas papeles, taas jau nu gan vairak trauces pie vieniga lielaka brivdabas muzeja latvija, kurs ir sencu mantojums, neka lielveikalu melnie automasinu placi, transporta guzmas un dzivnieku izkidatie mistkastes konteineri. Driz lai tiktu pastaigaties briva un zala daba, bus jabrauc entie kilometri uz laukiem. Fui LIELAJIEM, ja to pielaus!!!

 3. Vai tik tie koki nav papeles kuras tai rajona ir pilns un neviens pat necenshas viņas izzāģēt.
  2 brivdabas ielas iedzīvotāji nav “Berğinieki” bet gan 2 Berğu iedzīvotāji. Šokētie “Berğinieki” varētu samesties un atpirkt to zemes pleķi,sakopt un rūpēties lai tur viss zeļ un plaukst! Neredzu tur neko šausminošu,ka tur būs veikals,viena daudzstāvu celtne jau tur gadiem stāv tukša,tad nu būs vel viena!

 4. Savulaik runāja, ka pie Brīvdabas muzeja, kur kādreiz bija “Baložkrodziņš”, būs LIDO krogs. Tā bija ļoti laba doma un atbalstāma. Arī berģiniekiem būtu, kur paēst un patusēt, nebraucot uz centru. Ieguvēji būtu visi. Taču Rimi nu gan tur absolūti neiederas un nav vajadzīgs, sviestc kaut kāds ar to lielveikalu sērgu ar visiem viņu neveselīgajiem produktiem!

 5. Kur tad palika iecere būvēt tirdzniecības centru Berģu pusē pretīm loģistikas centram? Un vēl sky aiz Depo?

 6. jau kuro gadi vemt gribas no maximas slepkavu reklāmām.

 7. Kāda starpība, tagad būs tuvāk rimi veikals, visi laimīgi.

 8. Turpat blakus ir ekoveikals,- padzer tur savu tējiņu, maizītes ar svaigas!!!

 9. Savādi, ka latvis vidējais nekad neuztraucas par piemēslotu vidi. Viņš lepni spēj ar suni iet pa pie d..u meža taku, brist pa drazām, pats kaut ko piesviest klāt, bet nekādā ziņā lai neviens neķeras klāt vides sakopšanai. Brīnos, kāpēc neviens neprotestēja, ka tas zemes gabals ir mūžam piemēslots? Vai dzīvot vienos mēslos ir labāk nekā dzīvot koptā vietā? Neviena pilsēta nevar atļauties turēt nekoptu zemes īpašumu. Tas ir jāizmanto. RIMI katrā ziņā būs kaut kas labāks nekā piedrazota teritorija.

  • Un tad RIMI nu būtu kas briesmīgi estētisks?
   Tā vien šķiet, ka te ir RIMI darbinieki saskrējuši savu projektu aizstāvēt, maskējoties par iedzīvotājiem.

 10. Latviesu nauda vel maz izvesta no Latvijas ,kapec Latvija vajaga vel vienu Rimi?

 11. Jābūvē “Super neto”,tur cenas zemākas!

 12. Līdz muzejam tur vēl gabaliņš ejams . To īpašumu līdz pat šosejai muzeja vajadzībām neviens neatdos . Neko sliktu tur nesaskatu ja tur būs veikals bārs vai pirts. Galvena, lai ir labi sakārtota vide un piebraukšana.

 13. Tas mūsu kulturālā pilsētā ir normāli.Kultūras nama “Draudzība”vietā arī ir Rimi un katrā suņu būdā spēļu zāle.Tagadējo RD nekas nespēj traucēt darīt visu pret iedzīvotāju interesēm.

 14. tas ir klasiskais not in my backyard. bet uz veikalu skries naski….
  pirmajā stopkadrā var skaisti redzēt staļina laika barakas. tā tā īpašā aura?

 15. Esmu pret Rimi celtniecību, jo Brivdabas muzejs mums ir tas pats, kas Brivibas piemineklis, mūsu tautas krāta, saglabāta vēsturiskā etnogrāfija cauri gadsimtiem. Pilnīgs stulbums būvēt kaut kādu lielveikalu. Ir taču citas vietas, kur būvēt šādus lielveikalus patērētāju,(kuriem interesē tikai iepirkšanās), vajadzībām.

  • ja atceraties tad tai vieta jau no seniem laikiem ir bijis partikas veikals un restorans , tagat lai normali iepirktos ir jabrauc uz alfas rimi….vismaz vietejie iedzivotaji uz transportu ietaupis….labak lai ir rimi neka kaut kada maxima vai prisma.

   • anonīm, nepažēlo kājiņas, aizstaigā līdz Juglas ”Rimi” vai ”Maksimai”,- labāka veselība un slaidā līnija būs…

 16. Ja virsrakstā ir vāds Šokā, tad vienmēr ir stulbs raksts, kas ķer muļķus reitingam.

 17. Vārds Ušakovam!

Draugiem Facebook Twitter Google+