×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. marts, 2012
Drukāt

Bēringa-Breivīka tiesas procesu rādīs televīzijā

berings2

Oslo apgabaltiesa atļāvusi žurnālistiem translēt Norvēģijas slaktiņa sarīkotāja Andersa Bēringa-Breivīka tiesas procesu, vēsta laikraksts “Aftenposten”.

Norvēģijas sabiedriskajā telekanālā NRK parādīs atklātās noklausīšanās par lietas būtību, prokuroru un advokātu uzstāšanos, kā arī sprieduma nolasīšanu, taču pašu Bēringu-Breivīku skatītāji neredzēs. Tiesa uzskata, ka translācija ietekmēs viņa uzvedību, turklāt dos viņam iespēju propagandēt savus radikālos uzskatus. Tāpat viņa runas var sagādāt morālas ciešanas cietušajiem.

Netiks parādīti arī Bēringa-Breivīka noziegumu liecinieki. Pašlaik nav izlemts, vai rādīt policistu un tiesu medicīnas ekspertu uzstāšanos.

Viss tiesas procesa televīzijas ieraksts tiks nodots Nacionālajā arhīvā, un nākamos 25 gadus piekļuve tam tiks liegta.

Trešdien Bēringam-Breivīkam tika oficiāli izvirzītas apsūdzības par teroraktu rīkošanu un apzinātu slepkavību.

Bērings-Breivīks pagājušā gada 22.jūlijā sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā. Pēc tam viņš devās uz Ūteijas salu, kur uzbruka valdošās Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnes dalībniekiem.

Saskaņā ar oficiāli apstiprinātajiem datiem sprādzienā Oslo centrā gāja bojā astoņi cilvēki un vēl 30 guva ievainojumus, bet apšaudē Ūteijas salā viņš nogalināja 69 cilvēkus, bet vēl 67 tika ievainoti.

Pašreiz saskaņā ar tiesas rīkojumu Bēringam-Breivīkam tiek veikta atkārtota psihiatriskā ekspertīze.

Pērn divi tiesas nozīmēti psihiatri secināja, ka Bērings-Breivīks cieš no paranoīdas šizofrēnijas un tādēļ ir nepieskaitāms. Ekspertu slēdziens Norvēģijā izpelnījās asu kritiku un tika plaši apšaubīts, kas pamudināja tiesu pieņemt lēmumu par atkārtotas ekspertīzes nepieciešamību.

Tomēr, neskatoties uz mediķu atklājumiem, Bēringam-Breivīkam tiesas priekšā būs jāstājas 16.aprīlī, un galu galā tiesnesis būs tas, kurš izlems, vai apsūdzētajam var tikt piespriests cietumsods.

Par viņam izvirzītajām apsūdzībām ekstrēmistam draud līdz 21 gada cietumsods, taču viņa apcietinājuma termiņu būs iespējams pagarināt tik ilgi, cik vien Bērings-Breivīks tiks uzskatīts par draudu sabiedrībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+