×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Bēringam-Breivīkam piespriež 21 gadu cietumā

Foto - AFPFoto - AFP

Oslo tiesa norvēģu ekstrēmistu Andersu Bēringu-Breivīku atzina par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja soda termiņa beigās viņš tiks atzīts par bīstamu sabiedrībai.

Tiesas pieci tiesneši vienbalsīgi Bēringu-Breivīku atzinuši par pieskaitāmu, uz ko bija uzstājis arī viņš pats, lai gan prokuratūra lūdza atzīt viņu par psihiski slimu un nozīmēt piespiedu ārstēšanu slēgta tipa iestādē. Bērings-Breivīks tiesas zālē pēc rokudzelžu noņemšanas demonstrēja nacionālistu sveicienu.

2011. gada 22. jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus – pārsvarā pusaudžus. Bēringa-Breivīka tiesas prāva ilga desmit nedēļas un noslēdzās jūnijā.

Pats Bērings-Breivīks uzstājis, ka viņš ir pieskaitāms. Viņš atzinis, ka ieslodzīšana psihiatriskajā slimnīcā būtu ļaunākais iespējamais sods, kas viņam varētu tikt piemērots, jo tas grautu viņa 1500 lapaspušu biezajā manifestā pausto vēstījumu, ar kuru viņš nāca klajā īsi pirms slaktiņa sarīkošanas.

Bēringam-Breivīkam turpmākos mūža gadus nāksies pavadīt Norvēģijas Ilas cietumā. Viņš, visticamāk, nonāks līdzīgos apstākļos kā līdz šim un vismaz sākumā tiks turēts nošķirti no citiem ieslodzītajiem. Bēringam-Breivīkam ir pieejamas trīs kameras, no kurām katra ir astoņus kvadrātmetrus liela. Viena telpa paredzēta gulēšanai, otra fiziskām aktivitātēm un trešā telpa, kurā atrodas pie galda piestiprināts portatīvais dators, domāta darbam. Bērings-Breivīks ir paudis vēlmi rakstīt grāmatas par savu dzīvi, ideoloģiju un skatījumu uz nākotni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+