×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Bērings-Breivīks lūdz tiesu viņu nekavējoties atbrīvot

Traģiskā Norvēģijas slaktiņa sarīkotājs Anderss Bērings-Breivīks lūdzis Oslo tiesu viņu nekavējoties atbrīvot, jo viņa pastrādātās slepkavības bijis preventīvs uzbrukums valsts nodevējiem.

“Es nepieņemu ieslodzījumu. Es pieprasu tikt nekavējoties atbrīvots,” paziņoja Bērings-Breivīks. 22. jūlija slaktiņš bija “preventīvs uzbrukumus valsts nodevējiem” un tika pastrādātas, lai “aizstāvētu etniskos Norvēģijas iedzīvotājus”, paziņoja apsūdzētais, tiesai divreiz pieprasot savu atbrīvošanu.

Bērings-Breivīks 22. jūlijā sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā. Pēc tam viņš devās uz Ūteijas salu, kur uzbruka valdošās Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnes dalībniekiem.

Saskaņā ar oficiāli apstiprinātajiem datiem sprādzienā Oslo centrā gāja bojā astoņi cilvēki un vēl 30 guva ievainojumus, bet apšaudē Ūteijas salā viņš nogalināja 69 cilvēkus, bet vēl 67 tika ievainoti. Kā pamatojumu slaktiņam Bērings-Breivīks min naidu pret musulmaņiem un neapmierinātību ar Norvēģijas valdības īstenoto elastīgo imigrācijas politiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+