×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Berkulis: Šautenes laide salūza vietā, kurā to nav iespējams salabot (1)

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas vadošā biatlonista Andreja Rastorgujeva šautenes laide Eiropas čempionātā salūzusi tādā vietā, kurā to nav iespējams salabot, tāpēc pēc iespējas ātrāk būs jāmeklē kāds speciālists, kurš jaunu laidi varēs pielāgot sportista vajadzībām, atklājis Rastorgujeva individuālais treneris Intars Berkulis, kurš palīdz arī ar darbu Latvijas izlasē.

Kā ziņots, Rastorgujevs ceturtdien piedzīvoja neveiksmi Igaunijā notiekošā Eiropas čempionāta 20 kilometru individuālajā distancē, krītot un esot spiests izstāties. Kritiena rezultātā Rastorgujevs salauza savas šautenes laidi, bet pirms tam trīs šaušanās bija pieļāvis četras kļūdas.

“Laide salūza tādā vietā, kurā nav iespējams to sataisīt. Jauna gan nemaksā daudz, 500 līdz 1000 eiro, bet tā ir katram sportistam speciāli taisīta. Šī bija taisīta Somijā un kalpoja savu otro sezonu, un nu mums jāmeklē speciālists, kurš būtu gatavs nekavējoties tādu uztaisīt. Mums vēl ir vecā laide, kas bija pirms šīs. Mēģināsim pielāgot, bet nevaru apgalvot, ka izdosies,” žurnālistiem klāstīja Berkulis.

Vēl neilgi pirms ceturtdienas sacensībām pastāvēja bažas par Rastorgujeva spējām iziet trasē, jo vēl trešdien no rīta viņam bijusi temperatūra un aizkritis kakls. Vienīgi ceturtdien no rīta ārsti devuši viņam atļauju doties uz Otepē.

“Šodien Alūksnē nodevām analīzes, vai nav nekāda riska, un viss bija kārtībā – strutojošās angīnas nav. Vakar viņam bija 37 grādu temperatūra, bet tas varētu būt saistīts ar pārbraukšanu un atgriešanos mājās. Viņš trīs mēnešus nav bijis Latvijā, un organisms uz to noreaģē. Tomēr šosezon sanācis tā, ka kakls jau kopš sezonas sākuma sagādā problēmas. Bacilītis iekšā sēž,” skaidro Berkulis, gan nepiekrītot, ka Rastorgujevam būtu jāizvairās no ceļošanas atpakaļ uz Latviju. “Nav normāli, ka sportists ir tik ilgi ir projām, nost no ģimenes, dzīvojot tādā kā inkubatorā. Parādās, ka, iespējams, saslimšanas ir likumsakarīgas – nervu sistēma ir noslogota un parādās visādas problēmas. Grūti jau piekto gadu pēc kārtas tikai iet uz rezultātu.”

“Pēc ātruma redzams, ka līdz kritienam viss bija kārtībā. Kaut šaušanā bija četras kļūdas, viss būtu izšķīries pēdējā šaušanā. Tāpat palīdzēja līdzjutēji tribīnēs. Mājās vienmēr gribās nostartēt labāk. Ļoti gribās šeit startēt, tāpēc darīsim, ko varēsim, lai sestdien startētu,” izcēla treneris. “Nevar teikt, ka vecā laide krietni atšķiras, bet atšķirties atšķiras. Būs jāatrod ar to kopēja valoda.”

Tieši individuālajā distancē pirms gada Rastorgujevs kļuva par Eiropas čempionu, bet sprintā izcīnīja bronzu.

“Šobrīd startējam ceturto nedēļu pēc kārtas, kas ir nopietns pārbaudījums. Tagad nākamais Pasaules kausa posms tiks izlaists,” atklāja Berkulis. “Sezonas sākumā bija plānots – ja Andrejs cīnītos par augstām vietām Pasaules kausa kopvērtējumā, viņš nestartētu Eiropas čempionātā, bet izlēmām braukt šeit un izlaist nākamo Pasaules kausa posmu.”

Eiropas čempionāts Otepē risināsies līdz nākamajai otrdienai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Plānošanā diemžēl pamatīga teorijas bedre… tas ir tas, kas ir starpība starp medaļu un TOP 20 …
    Nu nav šoreiz laidē vaina, ne stobrā, ne patronās…
    Veiksmi meklējumos un labu veselību!

Draugiem Facebook Twitter Google+