Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
16. janvāris, 2015
Drukāt

Berlīnē ar Latvijas priekšnesumiem un stendu atklāj “Zaļo nedēļu” (1)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Vakar vakarā Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (no labās) apskatīja Latvijas stendu "Zaļās nedēļas" izstādē un izrādīja to ārzemju žurnālistiem.

Vakar ar Latvijas priekšnesumiem atklāta “Zaļā nedēļa”, šodien tiek atvērts Latvijas stends.

Ietekmīgākajā pārtikas izstādē “Internationale Grüne Woche Berlin” jeb “Zaļā nedēļa” Latvija agrāk tika parādīta 90 kvadrātmetros, taču šoreiz – septiņreiz lielākā platībā – 650 kvadrātmetros, pārstāvot vairāk nekā 100 ražotāju. Šogad Vācijas partnervalsts, kas par savu naudu palīdz izstādes rīkotājai “Messe Berlin” atklāšanas organizēšanā, ir Latvija. Partnervalsts statuss maksā 100 000 eiro. Tomēr tas garantē, ka izstādes laikā mūsu valstij tiks pievērsta īpaša uzmanība. Visas izstādes atklāšanas ceremonija un tās viesu uzcienāšana ir Latvijas ziņā. Vakar vakarā notika atklāšanas ceremonija 3500 lūgtajiem visiem.

Latvijas stends izskatās kā lauku sēta, kurā tradicionālais savietots ar modernākajām lauksaimniecības tendencēm. Kopstendu veido vairāki tematiskie bloki – “Pļava”, “Amatniecība”, “Ēdināšana un tūrisms”, “Zivju sēta”, “Mežs”, kā arī “Pieņemšanas māja”. Piemēram, meža sadaļā, ko veido “Latvijas valsts meži”, būs gan “Mammadaba”, gan baskāju taka, arī stādu siena. Amatniecības stūrī trīs amatnieki – kokgriezējs, klūdziņu pinējs un audējs – iesaistīs darbā apmeklētājus. “Pļavā” tiks prezentēts piens, maize un gaļa, “Dārzs un drava” – augi, ogas, medus, vīni. Zivju sētā cienās desmit mūsu zivsaimnieki. Stenda teritorijā izbūvēta īsta koka māja, kuru rotā koka plāksne “Latvijas Republikas Zemkopības ministrija”, kurā mūsu ministrs kā pirmo jau vakar pieņēma Mongolijas ministru.

“Zaļā nedēļa” ir viena no pasaulē lielākajām pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādēm, kuras laikā notiek forumi, semināri, konferences un kurā iespējams iepazīties ar pārtikas industrijas visplašākā spektra preču klāstu, kā arī dažādu pasaules valstu pārtikas produktu jaunumiem, kultūru un tradīcijām. Izstādes mērķauditorija ir Vācijas un tās kaimiņvalstu patērētāji, tirgotāji, importētāji, eksperti, masu mediji.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tik vien izperēji? Kur foto-reportāža no “Zaļās nedēļas”?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+