×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Berlīne iesaistās vārdu karā ar Ankaru

President of Turkey Recep Tayyip Erdogan (R) and German Chancellor Angela Merkel (L) shake hands during her visit at Presidential Complex, in Ankara, on February 8, 2016. Foto - AFP/LETAPresident of Turkey Recep Tayyip Erdogan (R) and German Chancellor Angela Merkel (L) shake hands during her visit at Presidential Complex, in Ankara, on February 8, 2016. Foto - AFP/LETA

Vācijas kancleres Angelas Merkeles birojs asi atbildējis uz Turcijas prezidenta Redžepa Erdogana pārmetumiem parlamenta armēņu genocīda rezolūcijas lietā, kas saasinājusi abu valstu attiecības.

Vācijas parlaments 2. jūnijā teju vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, kurā armēņu masu slepkavošana Pirmā pasaules kara gados Osmaņu impērijā atzīta par genocīdu. Erdogans asi nosodīja Vācijas parlamenta lēmumu un pārmeta 11 turku izcelsmes parlamenta locekļiem, kas balsoja par rezolūciju, teroristu grupējuma “Kurdistānas Strādnieku partija” (PKK) atbalstīšanu. Erdogans pieprasījis parlamentāriešiem veikt asinsanalīzes, lai redzētu, “kāda veida turki viņi ir”. Merkeles pārstāvis paziņojis, ka arī Berlīne uzskata PKK par teroristu grupējumu, bet uzsvēra, ka atsevišķu parlamenta locekļu saistīšana ar terorismu ir pilnīgi neizprotama. Vācijas integrācijas ministre Ajdana Ezouza apsūdzības terorismā nodēvēja par neticamām un piebilda, ka tās ir smags pārbaudījums Vācijas un Turcijas attiecībām. Ezouza paziņoja, ka draudi turku izcelsmes parlamenta locekļiem ir pilnīgi nepieņemami un šokējoši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+