×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. februāris, 2012
Drukāt

Berlīnes Filmu festivāla konkursā Latviju pārstāv divas animācijas filmas

berlines_kinofestivals

62. Starptautiskajā Berlīnes Filmu festivāla konkursā Latviju pārstāv animācijas filmas “Korida” un “Lote un mēnessakmens noslēpums”, aģentūru informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Zvirbule.

Jāņa Cimermaņa studijā “Animācijas brigāde” tapusī filma “Korida” piedalīsies “Generation Kplus” īsfilmu skatē, bet Latvijas un Igaunijas kopražojuma animācijas filma “Lote un mēnessakmens noslēpums”, kur Latviju pārstāv filmu studija “Rija”, būs redzama “Generation Kplus” pilnmetrāžas filmu skatē, pastāstīja Zvirbule.

Līdzās festivāla konkursam norit arī filmu profesionāļu tirgus, kurā plašākai apmeklētāju auditorijai slēgtos seansos demonstrēs Jura Poškus filmu “Kolka Cool” un filmas no Ilonas Bičevskas producētā projekta “15 young by young”, ko veido 15 filmas par dzīvi pašlaik bijušās Padomju Savienības republikās šo valstu jauno režisoru skatījumā, teica NKC pārstāve.

Latviju festivālā pārstāv Nacionālā kino centra, Latvijas Kinoproducentu asociācijas un Rīgas Filmu fonda pārstāvji, piedāvājot katalogu “Films from Latvia”, kā arī informējot par filmēšanas vietām, atbalsta iegūšanas nosacījumiem un sadarbības iespējām ar Latvijas filmu nozares profesionāļiem, sacīja Zvirbule.

“Līdzās informatīvajiem pasākumiem, dalības stendā galvenais mērķis ir panākt maksimāli lielu interesi par jaunākajām Latvijas filmām un veicināt to starptautisko apriti,” atzina Zvirbule.

Berlīnes Filmu festivāls šogad norisināsies no 9. līdz 19.februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+