×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2013
Drukāt

Berlīnes kinofestivāla skatē iekļauj latviešu animācijas filmu “Eži un lielpilsēta”

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Režisora Ēvalda Lāča animācijas filma “Eži un lielpilsēta” starptautisko pirmizrādi piedzīvos Berlīnes kinofestivāla sadaļā “GenerationKplus” un sacentīsies par konkursa balvu “Kristāla lāci”, aģentūru LETA informēja Nacionālā kino centra Latvijas filmu nozares informācijas vadītāja Astra Spalvēna.

Animācijas filma “Eži un lielpilsēta” ir stāsts par zvēru spēju izdzīvot lielpilsētā. Kad zvēri atmostas no ziemas miega un atklāj, ka viņu apdzīvotā meža vietā uzcelta lielpilsēta, ikviens saprot, ka jāmeklē jaunas izdzīvošanas iespējas. Ežiem ir padomā kāds plāns, kā atgūt mežu.

Filma “Eži un lielpilsēta” tapusi studijā “Animācijas brigāde”, kurā operators, scenārija autors un režisors Lācis strādā jau kopš 1998.gada. Lāča režijā tapušas jau tādas animācijas filmas kā “Jaunā suga” un “Ledus pavēlnieks”. Abas šīs filmas saņēmušas arī starptautisku atzinību.

Animācijas filma “Eži un lielpilsēta” no 22.decembra tiek izrādīta kinoteātrī “Citadele” animācijas filmu programmā “Eži, rūķi, lupatiņi”.

Šogad Berlināles sadaļā “GenerationKplus” iekļauta arī Jāņa Norda veidotā spēlfilma “Mammu, es tevi mīlu”. Šai filmai tā būs arī pasaules pirmizrāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+