×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

Berlīnes kultūrpolitikas veidotājs nav maksājis nodokļus

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Berlīnes pašvaldības kultūras sekretārs kopš 2006. gada Andrē Šmitcs atzinis, ka izvairījies no nodokļu nomaksas par Šveices bankā glabāto naudu, raksta theartsnewspaper.com. Vadot Berlīnes kultūras departamentu, viņš bija atbildīgs par vienu no lielākajiem kultūras budžetiem Eiropā.

Pirmdien Andrē Šmitcs atzinās, ka nav maksājis nodokļus, bet vakar Berlīnes mērs Klauss Vovereits pieņēma viņa atlūgumu. Naudu atklāja izmeklētāji 2012. gadā, pret politiķi tika ierosināta krimināllieta, taču to slēdza pēc tam, kad Šmitcs samaksāja 5000 eiro lielu sodu un gandrīz 20 000 eiro kā nodokļu parādu. Vovereits esot bijis informēts par krimināllietu, bet publiski šī lieta izskanēja tikai pirms pāris dienām, kad to atklāja Berlīnes tabloīds “B.Z.”.

Šmitcs savā paziņojumā norādījis, ka pieņēmis šo personīgi sāpīgo lēmumu, lai izvairītos no kaitējuma Berlīnes kultūrpolitikai, savukārt Vovereits pateicās aizejošajam ierēdnim par viņa izcilo ieguldījumu Berlīnes kultūrā. Viņš norādīja, ka Berlīne kā starptautiski cienīts kultūras radošuma centrs attīstījies tieši pateicoties Šmitcam, un ka tas nemainīsies, neraugoties uz viņa privātajiem nodokļu parādiem.

Šmitcs nav vienīgais augsta ranga vācietis, kurš slēpis līdzekļus no ieņēmumu dienesta slepenos banku kontos. Šādā nodarījumā pieķerta arī feminisma aktīviste Alise Švarcere, producents Artur Brauners un futbola kluba “Bayern Munich” prezidents Uli Hoeness.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+