×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Berlīnes lidosta atkal iestrēgusi

Berlīnes kā lidojumu centra tēls ir “sagrauts gandrīz neatgriezeniski”. Tā Berlīnes–Brandeburgas lidostas atvēršanas atlikšanu, kas jau kļuvusi par tradīciju, novērtējis lidsabiedrības “Air Berlin” šefs Hartmuts Mēdorns.

 

Trešajā jūnijā uz Berlīnes–Brandenburgas lidostas skrejceļa būtu vajadzējis piezemēties pirmajām lidmašīnām. To pasažieri, dodamies tālāk pa termināļu gaiteņiem, varētu baudīt apziņu: viņi ir pirmie, kas savām acīm var apskatīt vācu inženierzinātnes paraugu un modernāko lidostu Eiropā. Jau dažas dienas pirms tam pompozās svinībās lidostā uzrunu būtu teikusi Vācijas kanclere Angela Merkele.

Tomēr šajās dienās lidostā rosīsies vien strādnieki. Jau vairāk nekā divdesmit gadu gaidītās, apmēram 2,5 miljardus eiro izmaksājušās jaunās Berlīnes–Brandenburgas lidostas atvēršana īsi pirms izsludinātā atklāšanas datuma ir atlikta. Turklāt uz veselu gadu – līdz 2013. gada 17. martam. Iemesls, kā paskaidrojis Berlīnes lidostas vadītājs Rainers Švarcs, ir piepeši atklātās ugunsdrošības sistēmas problēmas, kas jānovērš. Praktiski to atrisināšanai pietiktu ar laiku līdz oktobrim, taču tad draudētu risks, ka vēl “neiestrādājušos” lidostu nesagatavotu pārsteigtu sniegota ziema. Lidostas būvniecības projekta vadītājam Manfredam Kortgenam jau nācies atvadīties no sava amata. Lidostas atvēršanas termiņš pārcelts jau vairākas reizes, bet pēdējo reizi tas notika 2010. gadā, kad bankrotējušā plānošanas uzņēmuma un jaunieviestu drošības noteikumu dēļ atvēršana tika pārcelta no 2011. gada rudens uz šā gada 3. jūniju.

Lidostas atvēršanas atlikšana neizbēgami nozīmē prāvus finansiālus zaudējumus gan lidsabiedrībām, kuras bija rēķinājušās, ka tā darbu sāks jau 3. jūnijā, gan pašai lidostai. Taču neaprēķināmi lielus zaudējumus tā nodarīs Berlīnes imidžam, atzinuši aviobiznesa eksperti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+