Sports
Citi sporta veidi

Berlīnes maratonā vecākais dalībnieks būs latvietis Visvaldis Lācis 11

foto: sportlat.lv

Svētdien risināsies Berlīnes maratons, kas ar vairāk kā 40 tūkstošiem dalībnieku ir viens no gada lielākajiem tāda veida pasākumiem pasaulē. Šogad tas ir īpaši interesants ar to, ka vecākais dalībnieks būs latvietis Visvaldis Lācis.

Pērnajā septembrī Lācis pirmo reizi mūžā noskrēja maratona distanci Valmierā, 42,195 kilometrus pievarējot 8:13,51 stundā, bet nu debitēs starptautiskā līmenī un 93 gadu vecumā būs Berlīnes maratona vecākais dalībnieks. Saskaņā ar organizatoru informāciju nākamais sarakstā ir trīs gadus jaunākais brits Lūiss Prothierouss.

“Vectēvs cītīgi trenējas, ik pārdienu noiet desmit un vairāk kilometrus, ir arī treneris, kurš dod padomus. Gatavojas nopietni, klusībā jau domā par Bostonas maratonu nākamgad. Jūtas labi un ir apņēmības pilns,” “LA” pirms došanās ceļā pastāstīja viņa mazdēls Mārtiņš Lācis.

Visvaldis Lācis ir pazīstams latviešu publicists, valodnieks, vēsturnieks un politiķis. Viens no Trešās atmodas līderiem, bijis deputāts 9. un 10. Saeimā.

Berlīnes maratons risināsies 44. reizi un dalībnieku vidū būs trīs no četriem vēsturē labāko rezultātu īpašniekiem – etiopietis Kenenisa Bekele (2:03,03), kenijieši Eliuds Kipčoge (2:03,05) un Vilsons Kipsangs (2:03,13). Viņi centīsies labot cita Kenijas skrējēja Denisa Kimeto tieši Berlīnē pirms trim gadiem sasniegto pasaules labāko rezultātu (2:02,57). Vācijas galvaspilsētā ir līdzena un līdz ar to – arī ātra maratona trase.

LA.lv