×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. augusts, 2013
Drukāt

“Berlīnes mūris” pret mežacūkām


Foto-LETAFoto-LETA

E. V. Upelnieks: “Pēc ziņas par paredzamo daudzmiljonu vērta žoga celtniecību uz Eiropas Savienības robežas ar Baltkrieviju iespējamās mežacūku “invāzijas” atvairīšanai, nesaprotu, ko par to domāt: vai tā ir muļķība vai labi izplānota afēra neracionāli izlietot, faktiski “nomest zemē” eiro miljonus, turklāt ne tikai Eiropas fondu līdzekļus, bet arī mūsu pašu budžeta līdzfinansējumu jauna “Berlīnes mūra” izbūvei.

 

Tāds žogs nekādas mēra infekcijas ierobežošanas problēmas neatrisinās. Neviens stacionārs ilgtermiņam domāts šķērslis, pat tādi nocietinājumi kā Mažino un Zigfrīda līnijas, Atlantijas valnis un citi nav izturējuši laika pārbaudi: vai nu ir tikuši kādā vietā caursisti (pārvarēti), vai arī apieti… Tāds žogs vēl nebūs līdz galam uzcelts, kad jau būs caurumu caurumos: cūkas taču prot rakt, un cūkas šņukuram spēks ir liels. Atradīsies arī cilvēki, kuriem žoga būvmateriāls saimniecībā būs ļoti, ļoti noderīgs… Un ar vienu diviem caurumiem žogā būs pilnīgi pietiekami, lai visa žoga tālāka lietderība tiktu apšaubīta. Tātad šāds žogs būs arī pastāvīgi jāapsargā un jāremontē. Tur arī būs vajadzīgi krietni līdzekļi, un tas, cik tie racionāli tiks izmantoti, vēl ir jautājums. “Cūku problēmu” tas nekādi neatrisinās, iespējas vienam otram darbonim “uzvārīties” gan sagādās. Un vēl: nedomāju, ka Baltkrievijas valdība būs stāvā sajūsmā par Eiropas Savienības tik demonstratīvu norobežošanos no tās!”

Imants Baltmanis Kuldīgā: “Krīt uz nerviem daudzās runas par cūku mēri. Uzskatu, ka tā ir nolaidība. Ja pret trakumsērgu ir vakcīna, tad mājas cūkas jāpotē arī pret cūku mēri, bet meža cūkām preparāti jāiebaro ar pārtiku un būs kārtība. Cik tāds žogs neizmaksās?”

Māris Zēbergs Salaspilī: “Uzskatu, ka taisīt žogu, lai ierobežotu cūku mēri, ir naudas izmešana. Žogu tik un tā būvētu pēc pāris gadiem, kad cūku mēris vairs nebūs aktuāls.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+