×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
29. decembris, 2016
Drukāt

Berlīnes “Sudraba lāča” ieguvējs pārdevis balvu, lai pabarotu bērnus (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Neprofesionālais romu tautības Bosnijas un Hercegovinas aktieris Nazifs Mujičs pārdevis Berlīnes kinofestivālā iegūto godalgu – “Sudraba lāci” –, lai iegūtu naudu, ar ko pabarot bērnus, raksta vietējais izdevums “Klix”.

Balvu Mujičs kā labākais aktieris saņēma 2013. gadā par sevis paša attēlojumu Danisa Tanoviča filmā “Epizode metāllūžņu vācēja dzīvē”. Filma bija veltīta traģiskam atgadījumam Nazifa un viņa sievas Senadas dzīvē. Senada grūtniecības sestajā mēnesī nonāca slimnīcā, kur noskaidrojās, ka mazulis, ko viņa gaidīja, ir miris, bet ārsti atteicās sievieti operēt, jo viņai nebija ne apdrošināšanas, ne arī 500 eiro, ko samaksāt par operāciju.

Šo stāstu uzzināja Tanovičs, un filma tapa ļoti ātri. Mujiča tēlojums pārliecināja Berlināles žūriju, un mājās viņš ar balvu tika uzņemts kā varonis. Tomēr cerības uz labāku dzīvi ātri izzuda – ģimene turpināja dzīvot trūkumā, un 2014. gadā Mujičs atgriezās Berlīnē – taču šoreiz jau kopā ar ģimeni apmetās bēgļu centrā un cerēja uz pastāvīgu dzīvi Vācijā.

Kad Mujiču ģimene tika no Vācijas izsūtīta, viņš atgriezās trūkumā. Mujičs uzskata, ka viņu pievīlusi vara, kura solīja aktierim labāku dzīvokli un darbu, kā arī veselības apdrošināšanu – Mujičam ir diabēts, – taču visvairāk režisors, kurš “pelna naudu ar filmu par manu nabadzību, bet es joprojām esmu nabadzīgs”.

Mujiča balvu, ko viņš mīļi dēvēja par Tediju, nopirka viņa dzimtā ciemata Lukovacu iedzīvotājs, samaksājot par to 4000 eiro. Mujičs ir apņēmības pilns atgriezties Vācijā un meklēt darbu tur.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jo mazāk izglītības, jo vairāk pārvērtē sevi.

Draugiem Facebook Twitter Google+