×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

Berluskoni Eiroparlamenta vēlēšanās, iespējams, kandidēs no Igaunijas

Foto - AFPFoto - AFP

Bijušais Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni apsver domu nākamajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās startēt no Igaunijas – valsts, kurā Itālijas likumi, kas aizliedz Berluskoni ieņemt sabiedriskus amatus, nedarbojas, informē interneta vietne “Euractiv.com”.

Saskaņā ar Itālijas likumiem valsts pilsonim, kuram piespriests vairāk nekā divu gadu cietumsods, ir liegts piedalīties politiskajās vēlēšanās. Berluskoni 1. augustā tika piespriests četru gadu cietumssods par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Tāpēc bijušajam Itālijas premjerministram tuvu stāvošie cilvēki izskata iespēju, ka viņš uz deputāta vietu EP varētu kandidēt no Igaunijas, kurā biznesa intereses ir viņa tuvam draugam Ernesto Pretoni. “Pretoni izveidot sarakstu un noorganizēt, ka Berluskoni EP tiek ievēlēts no Igaunijas, būtu bērnu spēlīte,” spriež Itālijas laikraksts “Il Messaggero”. Saskaņā ar Eiropas Savienības likumiem ES dalībvalsts pilsonis var kandidēt uz EP deputāta vietu no jebkuras citas bloka dalībvalsts.

Jāatgādina, ka pagājušajās EP vēlēšanās 2009. gadā no Latvijas eiroparlamentā mēģināja iekļūt bijušais Itālijas žurnālists Maskavā Džuljeto Kjeza. Viņš EP vēlēšanās kandidēja no partiju apvienības “PCTVL” saraksta. Kjezam gan neizdevās nokļūt EP.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+