×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Berluskoni licis slepenajiem dienestiem “gāzt” Kadafi

Foto - AFPFoto - AFP

Bijušais Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni savulaik prasījis valsts slepenajiem dienestiem darīt visu, lai gāztu Lībijas diktatoru Muamaru Kadafi, lai tādējādi nenāktu gaismā Berluskoni ciešās saites ar Kadafi, raksta britu avīze “The Independent”.

 

Ar šādu prasību Berluskoni pie drošības dienestiem vērsās 2011. gadā neilgi pēc tam, kad Lībijā tika sāktas demonstrācijas pret Kadafi. Par to ziņojis Itālijas laikraksts “Il Fatto Quotidiano”, atsaucoties uz vārdā neminētiem augsta ranga diplomātiem.

Berluskoni pārstāvis šādus izteikumus nodēvējis par “absolūti nepareiziem, neiedomājamiem, absurdiem un nepieņemamiem”. “Kā jūs vispār varat iedomāties, ka Berluskoni kungs pat sapņotu par tik drausmīgām lietām?” tā bijušā Itālijas valdības vadītāja pārstāvis. Savukārt Itālijas avīze norāda, ka Berluskoni, sajutis, ka Kadafi varētu tikt gāzts, izlēmis pieslieties diktatora opozicionāriem, kaut iepriekš viņa politiku aizstāvējis, lai dabūtu izdevīgus naftas līgumus. “Tikai dažus mēnešu pirms Berluskoni prasības “novākt” Kadafi viņš kādā preses konferencē Lībijas diktatoru uzrunāja, lietojot vārdu salikumu “mans draugs”,” atzīmē “Il Fatto Quotidiano”.

76 gadus vecais Itālijas ekspremjers šobrīd tiek tiesāts apsūdzībās par korupciju, nodokļu nemaksāšanu un iesaistīšanos dzimumattiecības ar nepilngadīgu metieni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+