×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Berluskoni meklē iespējas dinastijas turpinājumam

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Itālijas Augstākā tiesa pamatīgi sadusmojusi bijušo premjerministru Silvio Berluskoni, kuram tā atstāja spēkā par nodokļu nemaksāšanu piespriesto viena gada cietumsodu. Kaut vecuma dēļ Itālijas bijušajam valdības vadītājam nebūs jādodas cietumā, viņš spriedumu nosauca par netaisnīgu un mudināja valstī uzsākt tieslietu nozares reformas.

 

Tikmēr Itālijas politiskajās aizkulisēs mēļo, ka ģimenes ietekmes turpināšanai notiesātais ekspremjers izraudzījies savu vecāko meitu Marinu.

Pēc tam kad Itālijas Augstākā tiesa paziņoja savu spriedumu, Berluskoni nāca klajā ar videovēstījumu, kurā veltīja iznīcinošu kritiku Itālijas tiesu sistēmai. “Vai tāda ir Itālija, kādu mēs gribam? Vai tā ir Itālija, kuru mēs mīlam? Noteikti ne! Šī valsts nemāk būt taisnīga!” paziņoja bijušais premjerministrs. Deviņu minūšu garajā emocionālajā videopaziņojumā viņš sūkstījās, ka par 20 gadu ilgu darbu valsts labā tagad “atalgots ar apsūdzībām un spriedumu, kas ne uz ko nav 
balstīts, kas atņem man personisko brīvību un politiskās tiesības”. “Neviens nespēj saprast to patieso vardarbību, kas vērsta pret mani pēc neiedomājamā skaita apsūdzību un tiesu, kurām nav nekāda sakara ar realitāti,” sacīja Berluskoni.

Augstākās tiesas spriedums pamatīgi satricinājis Itālijas politisko vidi. Vairāki valsts laikraksti – “Il Messaggero”, “La Repubblica”, “Il Fatto Quotidiano” – pareģojuši, ka Itālijas valdības dienas ir skaitītas.

Pašreiz valdības koalīciju vada kreisās Demokrātiskās partijas līderis Enriko Leta. Koalīcijā ietilpst un vairākus ministru amatus ieņem arī Berluskoni vadītā centriski labējā Brīvības tautas partija. Tāpēc, kā atzīmē Itālijas politiskie novērotāji, vairāki Berluskoni partijas deputāti varētu sadumpoties un izjaukt jau tā trauslo valdību. Turklāt britu laikraksts “The Guardian” ziņo, ka Berluskoni ticies ar dažiem partijas biedriem un sacījis, ka viņiem būs jāgatavojas ārkārtas vēlēšanām, ja pašreizējā koalīcija neuzsāks tieslietu reformas. Arī premjerministra Letas partijas viens no ietekmīgākajiem biedriem Pipo Čivati sarunā ar “La Repubblica” izteicās, ka valdībai nepieciešama “aiziešanas stratēģija” un jaunas vēlēšanas jāsarīko “tuvāko mēnešu laikā”.

Notiesājošais spriedums paredz, ka Berluskoni sods būs jāizcieš mājas arestā vai pildot sabiedrisku darbu. Tāpat viņam būs liegts strādāt valsts sektorā. Tādējādi Itālijas medijos uzvirmojušas ziņas, ka

Berluskoni ģimenes vārdu valsts politiskajā vidē varētu turpināt nest notiesātā ekspremjera vecākā meita un par valstī ietekmīgāko sievieti atzītā Marina Berluskoni.

Šobrīd 46 gadus vecā Marina ir ekspremjera dibinātā finanšu uzņēmuma “Fininvest” un valstī lielākās izdevniecības “Mondadori” vadītāja. Runas par to, ka Marina varētu ieņemt tēva vietu Brīvības tautas partijas priekšsēdētājas amatā, uzvirmoja īsi pēc tam, kad Berluskoni piesprieda septiņu gadu cietumsodu par dzimumattiecībām ar nepilngadīgu meiteni. Šajā lietā galīgais spriedums vēl nav paziņots, jo Berluskoni advokāti iesnieguši apelācijas prasību.

Itālijas politiskie novērotāji teic, ka Marinai piemīt tēva pārliecināšanas spējas un šarms. Tiesa, viņa atšķirībā no tēva ir nopietnāka un atturīgāka. Itāļu žurnālistu taujāta par iespējamu pievēršanos politiķes karjerai, Marina atbildējusi: “Tad jau redzēs.” Izdevums “Foreign Policy” atzīmē, ka Marina diezin vai būtu izsitusies bez tēva svētības. “Tiesa, viņai augstie amati ne tuvu nav garantēti. Daudzi Itālijā uzskatīja, ka “Fininvest” vadītāja amatā Silvio Berluskoni nomainīs viņa dēls Pjērs Silvio, nevis Marina,” raksta “Foreign Policy”, norādot, ka Itālijā dzimumu nevienlīdzība ir īpaši izteikta. Saskaņā ar pētījumiem 81 procents itāliešu uzskata, ka bērni cieš no tā, ja viņu mātes dodas uz darbu. Marina ir precējusies ar baletdejotāju Mauricio Vanadiju, un viņiem ir divi bērni.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+