×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. jūnijs, 2013
Drukāt

Berluskoni par nepilngadīgas prostitūtas izmantošanu 7 gadu cietumsods

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Tiesa Milānā pirmdien, 24.jūnijā, piesprieda bijušajam Itālijas premjerministram Silvio Berluskoni septiņu gadu cietumsodu lietā par nepilngadīgas   prostitūtas pakalpojumu pirkšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Tiesa arī noteica 76 gadus vecajam Berluskoni aizliegumu uz mūžu ieņemt valsts amatus.

Berluskoni spriedumu var pārsūdzēt divās tiesu instancēs un paredzams, ka viņš to darīs. Spriedums stāsies spēkā tikai, kad abas tiesu instances būs pabeigušas izskatīt apelācijas un ja tās būs atstājušas sodu spēkā.

Nav gaidāms, ka arī tādā gadījumā Berluskoni būs jāiet cietumā, jo Itālijā notiesātajiem, kas ir vecāki par 70 gadiem, reālu cietumsodu parasti aizstāj ar nosacītu soda izciešanu. Tomēr aizliegums uz mūžu ieņemt valsts amatus varētu apdraudēt Berluskoni politisko karjeru.

Prokuratūra bija pieprasījusi tiesai Berluskoni piespriest sešu gadu cietumsodu un noteikt aizliegumu sešus gadus ieņemt valsts amatus.

Prokurore Ilda Bokasini savā noslēguma runā tiesā Milānā maijā teica, ka Marokā dzimusī Karima al Mahruga, kas plašāk pazīstama ar savu dejotājas skatuves vārdu Rūbija Rubakuori (no itāliešu valodas Rūbija ‒ Siržu lauzēja), melojusi, kad tiesā apgalvojusi, ka viņai nav bijušas seksuālas attiecības ar   Berluskoni.

Bokasini teica, ka “nav šaubu, ka Rūbijai bija seksuālas attiecības ar aizturēto”,. un ka viņa no   Berluskoni  saņēmusi vairāk nekā 4,5 miljonus eiro (3,2 miljonus latu).

Bijušais Itālijas premjers šajā lietā ir apsūdzēts arī ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošanā, lai atbrīvotu tolaik 17 gadu veco Rūbiju pēc tam, kad policija 2010.gadā viņu bija aizturējusi par zādzību.   Berluskoni   apgalvoja, ka esot vēlējies izvairīties no diplomātiska incidenta, jo domājis, ka jaunā sieviete esot toreizējā Ēģiptes prezidenta Hosni Mubaraka radiniece.

Prāva  šajā lietā sākās 2011.gada aprīlī.

Labēji centriskais politiķis un mediju magnāts, kas trīs reizes vadījis Itālijas valdību un dominējis Itālijas politikā 20 gadu, ir iesaistīts vēl daudzās tiesvedībās par korupciju, krāpšanos ar nodokļiem, grāmatvedības datu viltošanu un nelikumīgu politisko partiju finansēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+