×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. maijs, 2013
Drukāt

Berluskoni prasa piespriest sešu gadu cietumsodu

Foto - AFPFoto - AFP

Itālijas prokurori Milānas tiesā pieprasījuši bijušajam valdības vadītājam Silvio Berluskoni piespriest sešu gadu cietumsodu un liegt viņam turpmāk ieņemt augstus amatus valsts pārvaldē, ziņo Itālijas mediji. Šādus sodus prokurori prasa Berluskoni piespriest par viņa rīkotajām tā dēvētajām “bunga bunga” ballītēm un kukuļdošanu.

Kā norādīja izmeklētāji Berluskoni, kurš premjera amatu savulaik ieņēmis trīs termiņus, savā villā esot organizējis ballītes, kurās par seksu maksājis nepilngadīgām meitenēm, kā arī vēlāk izmantojis savu augsto amatu, lai censtos piesegt šos noziegumus. Prokurori paziņojuši, ka 2010. gadā Berluskoni vairākas reizes marokāņu izcelsmes dejotājai Karima el Mahrugai jeb “Rūbijai Siržuzaglei”, kura tobrīd bija 17 gadus veca, apmaiņā pret seksuāliem pakalpojumiem deva “vairākas ar 500 eiro banknotēm piepildītas aploksnes”. Tāpat Rūbija no Itālijas ekspremjera saņēmusi “dāvanas un maksājumus” aptuveni 4,5 miljonu eiro apmērā.

Rūbija atzinusi, ka reiz pieņēmusi no Berluskoni piecus tūkstošus eiro par to, ka apmeklējusi viņa rīkoto pasākumu villā, kas atrodas netālu no Milānas. Vienlaikus viņa noliedz, ka būtu iesaistījusies seksuālās attiecībās ar 76 gadus veco Berluskoni. “Nešaubāmies, ka Karimai el Mahrugai bija sekss ar Berluskoni un par to viņa saņēma kompensāciju,” pauž prokurori. “Uz ballītēm lūgtās meitenes bija daļa no prostitūcijas tīkla, kas bija izveidots Silvio Berluskoni seksuālo tieksmju apmierināšanai.”

Itālijas ekspremjers visas viņam izvirzītās apsūdzības noraida un apgalvo, ka netālu no Milānas esošajā villa viņš rīkojis “elegantas vakariņas”. Savukārt viņa advokāti norāda, ka, neskatoties uz vairāku liecinieku apgalvojumiem, izmeklētājiem neesot tiešu pierādījumu, ka Berluskoni bijis sekss ar tobrīd pilngadību vēl nesasniegušo Mahrugu.

Spriedums šajā lietā tiks nolasīts 24. jūnijā. Ja tas būs Berluskoni nelabvēlīgs, viņam būs divas iespējas spriedumu pārsūdzēt, raksta laikraksts “The Independent”. Tāpat saskaņā ar Itālijas likumiem Berluskoni sods, ja tas tiks piespriests, būs jāizcieš mājas arestā, nevis cietumā. Iemesls tam ir ekspremjera vecums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+