Eiropa

Berluskoni varētu atgriezties politikā 16

Foto – AFP

Bijušā Itālijas premjerministra Silvio Berluskoni savulaik izveidotā Tautas brīvības partija (PDL) ļāvusi visai skaidri noprast, ka viņš varētu nākamgad gaidāmajās vēlēšanās atkal kandidēt uz valdības vadītāja amatu.

 

PDL atteikusies no iespējamo priekšvēlēšanu rīkošanas, un, atsaucoties uz partijas ģenerālsekretāru Andželino Alfano, itāļu mediji ziņo, ka Berluskoni atkārtoti kandidēs uz premjera krēslu. Arī pats Berluskoni izteicās, ka viņu “pārpludinājuši lūgumi” atgriezties politikā. “Itālija šodien atrodas uz klints kraujas. Es to nevaru pieļaut,” sacīja 76 gadus vecais bijušais premjers, piebilstot, ka situācija esot “daudz sliktāka nekā pagājušajā gadā, kad es pametu amatu”.

Vienlaikus PDL frakcija parlamentā atturējās uzticības balsojumos premjera Mario Monti vadītajai tehnokrātu valdībai. Lai gan Monti valdība balsojumus abās parlamenta palātās izturēja, PDL rīcība izraisījusi jaunu nedrošību par Itālijas stabilitāti. PDL atturēšanās uzticības balsojumos tiek tulkota kā mēģinājums distancēties no Monti īstenotās politikas pirms nākamā gada martā gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Monti premjera krēslā Berluskoni nomainīja tikai pirms gada un sāka īstenot nepopulāras reformas, kuru mērķis ir panākt Itālijas izkļūšanu no ekonomiskās krīzes. PDL parlamenta apakšpalātas frakcijas vadītājs Fabricio Sičito atturēšanos balsojumos skaidroja ar mērķi “parādīt mūsu stingros iebildumus pret viņu ekonomisko politiku”, tomēr vēlāk viņš ļāva noprast, ka PDL necentīsies gāzt Monti valdību. “Mēs līdz galam pildīsim savu pienākumu, lai ļautu palātai darboties,” Sičito teikto citē aģentūra “Reuters”.

Tikmēr pēc uzticības balsojuma Monti valdībai Senātā kreisi centriskā opozīcija jau pieļāvusi iespēju, ka vēlēšanas varētu notikt agrāk nekā 2013. gada martā. Savukārt Monti valdības ekonomikas attīstības ministrs Korado Pasera jau atzinis, ka Berluskoni atgriešanās politikā nenākšot par labu Itālijas tēlam.

LA.lv