×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. augusts, 2017
Drukāt

Bērna pārdzīvotais liek rīkoties amatpersonām Priekules pusē (10)

Ekrānšāviņš no "liepajniekiem.lv"Ekrānšāviņš no "liepajniekiem.lv"

Lielākoties autovadītāji ir saprotoši, – pasmaida un piebremzē, vēsta portāls “liepajniekiem.lv”, citējot Priekules novada domi, kurā vērsušies vietējie iedzīvotāji ar lūgumu glābt pīles.

“Iedzīvotāji mums lūdza uzlikt zīmes. Citādi – māte ar meitiņu rokās stāvēja un skatījās uz pīlītēm, bet viens tās sabrauc bērna klātbūtnē!” teica Priekules novada domes izpilddirektors Andris Razma. “Nāk Lietuvas fūre, vismaz ar sešdesmit septiņdesmit kilometriem stundā, un pat nedomā samazināt ātrumu. Knapi paguvu to piebremzēt – atvēru mašīnas logu un māju. Ritenis jau bija tuvu, pīlēni atkal būtu nobraukti,” viņš raksturo situāciju.

Priekulē, Aizputes ielā pie dzelzceļa, abās ceļa malās novietotas zīmes “Uzmanību, pīles!”. Tās aicina autovadītājus samazināt ātrumu un nenodarīt pāri turpat blakus dīķī dzīvojošajām putnu saimēm.

Pīles mīt ceļam tuvējā dīkī, bet šobrīd, kad kādu “mašīnu vai traktoru uz dzelzceļa sliedēm sakrata, kāds grauds izbirst, un pīles dodas tos uzlasīt”.

Kad pīlēni būs paaugušies, pašvaldība noņems brīdinājuma zīmes.

Pīles šogad sabrauktas pirmo reizi. Citus gadus putnu bojāeja uz ceļa nebija novērota.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Arī iepriekšējos gados viņas tikušas sabrauktas! un viens no tiem te pat Priekulē dzīvojošs daudziem pazīstams cilvēciņš. Braucām aizmugurē, lai priecājās, ka man neļāva izkāpt un sadot viņam pa degunu! Nabaga pīlītes notiekt… Kāpēc nevar uzlikt gar to malu kaut kādu zemu žodziņu, lai pīles neiet uz ceļa..?

 2. Pagājušajā vasarā manā acu priekšā arī tika sabraukta pīle. Nožēlojamie šoferi, kuri redzot pīles, nesās tām virsū.

 3. Sen jau vajag uz tās ielas guļošos policistus salikt.

 4. Godīgi tie kas sēž priekules domē paši ir debīlāki par pīlēm… bled pie 60gadiem lielākai daļai, bet to ka visa latvija ir nogremdēta jo jūs nemākat pareizi naudu tērēt vēl nēsat sapratuši. Kaut kādu bezjēdzīgu dārzu taisat pa tādu naudu!!!! Jūs bled kāds varat pateikt kāds labums priekulei vai latvijas valstij būs no tā dārza??

  • Ir labums no tā dārza. Man būs patīkami pēc gadiem 5 parādīt bērniem koku, kuru stādīju tajā gadā kad piedzima. Ne visiem ir privātmāja, kur savā dārzā iestādīt.

 5. Top jau projekts, par piemiņas dārza izveidošanu bojāgājušajām pīlēm ! Novērst visādas likstas mums švaki sanāk, bet pieminēt un sērot par savu neizdarību vainojot visā force majeure, tas mums labi padodas !

 6. Viktorijai un citiem Atbildēt

  Vecpiebalgā uz Cēsu-Madonas šosejas jau sen ir tāda brīdinājuma ceļazīme – pīle uz ceļa (mums taču daudz dīķu, kuros aug slavenās Vecpiebalgas ūdensrozes). Pat saskaņota ar CSDD, lai gan oficiālajā zīmju katalogā nav ietverta.

 7. priekules domei nav naudas, jo jafrisina vairākus gadus dome un tās apkārtne.

 8. Drāšu sētu uzlikt slabo? lai pīles netiek uz ceļa?????

 9. pie mums Talsos uzstadita zime,ta ka celuzime.Ka pilu mamma iet pari celam.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.8
Alūksne +16.6
Daugavpils +16.8
Saldus +14
Liepāja +15.2
Jelgava +16
Ventspils +11.8
Limbaži +15
Madona +16
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+