Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Svētdiena, 20. augusts, 2017
12. jūlijs, 2017
Drukāt

Bernē izstādīs Gurlita kolekciju

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Pēc ilgstoša neskaidrību perioda Bernes Mākslas muzejā nonākusi strīdīgā Gurlita kolekcija.

To sakārtojis Hildebrands Gurlits – viens no mākslas dīleriem, kuru nacisti bija izvēlējušies kā “izvirtušās” un nevēlamās mākslas darbu pārdevēju ārzemēs. Kolekciju mantoja Hildebranda vienpatnīgais dēls Kornēlijs, kurš vairāk nekā tūkstoš mākslas darbu gadu desmitiem glabājis savā Minhenes dzīvoklī. Pirms nāves 2014. gadā Kornēlijs Gurlits par vienīgo “savas” kolekcijas mantinieku pārsteidzošā kārtā nosauca Bernes Mākslas muzeju. Šis lūgums izraisīja asas diskusijas par to iestāžu morāli, kuras gatavas pieņemt un rādīt apmeklētājiem savulaik nacistu nolaupītus mākslas darbus. Bernes Mākslas muzeja direktore Nina Cimmere žurnālistiem uzsvērti paziņojusi, ka muzeja krājumā tiks iekļauti tikai tie mākslas darbi, par kuriem būs pierādīts, ka tie nav tikuši nolaupīti.

Pagājušās nedēļas beigās muzejs parādīja žurnālistiem dažus no jauniegūtajiem darbiem, un šobrīd, kad tie nonākuši Bernē, muzejs sācis plānot izstādi, kuru grasās atklāt novembrī. Patlaban darbi tiek kataloģizēti, novērtēti un attīrīti, bet vasaras laikā muzejā varētu nonākt vēl vairāki simti grafiku.

Pievienot komentāru

Par gada operas mākslinieku atzīts Mihails Čulpajevs, par gada baleta solistu - Antons FreimansŠodien Latvijas Nacionālās operas fonda "Gada balvas operai 2017" kā labākais operas solists saņēma Mihails Čuļpajevs, bet par labāko baleta solistu tika atzīts Antons Freimans.
Draugiem Facebook Twitter Google+