×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. maijs, 2016
Drukāt

Bērni arvien biežāk kļūst par upuriem pedofiliem (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pagājušais un šis gads pierāda, ka bērni arvien biežāk kļūst par upuriem dzimumnoziedzniekiem, šodien preses konferencē par bērnu un jauniešu drošību vasaras brīvlaikā paziņoja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Ķuzis akcentēja, ka bērni bieži brīvo laiku pavada internetā. “Šis un pagājušais gads pierāda, ka bērni arvien biežāk kļūst par upuriem “ļauniem onkuļiem”, kas pastrādā dzimumnoziegumus,” teica Ķuzis, uzsverot, ka pedofili internetā nereti slēpjas aiz bērnu profiliem, tāpēc svarīga ir savstarpēja uzticība ģimenē un vecākiem ir jābūt informētiem, ar ko bērns draudzējas un tiekas. “Diemžēl jāsecina tas, ka lietas mēdz beigties arī negatīvi,” piebilda policijas priekšnieks.

Runājot par citiem apstākļiem, kas ietekmē bērnu drošību, Ķuzis vērsa uzmanību, ka šis gads izcēlies ar to, ka ceļu satiksmes negadījumos daudz cietuši bērni, kuri atradušies automašīnas salonā. Tas liecina, ka vecākiem ir jāpievērš pastiprināta uzmanība pareizu bērnu sēdeklīšu lietošanai un drošības jostu lietošanai. Tāpat, sākoties brīvlaikam, uzmanība jāpievērš drošai braukšanai ar velosipēdu.

Valsts policijas priekšnieks arī norādīja, ka pusaudži bieži kļūst par upuriem mantiskiem noziegumiem, īpaši mobilā tālruņa zādzībās. Tāpat bērniem tiek nozagti velosipēdi.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons savukārt aicināja skolas un audzinātājus apmeklēt VUGD mājaslapu, lai bērnus iepazīstinātu ar ieteikumiem par ugunsdrošību un drošību peldēšanās sezonas laikā. Tas nepieciešams, jo tikai 2019.gadā visās skolās būs ieviesta mācību programma “Cilvēkdrošība”.

Eklons atgādināja, ka pagājušajā gadā atrasti 109 noslīkušie, tostarp viens bērns. 2014.gads bijis daudz traģiskāks – toreiz noslīka 154 cilvēki, tostarp deviņi bērni.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Sarmīte Villere vērsa uzmanību, ka turpina pastāvēt tendence, kad pieaug dažādas traumas guvušu bērnu skaits. Mediķu novērojumi liecina, ka būtiski samazinājies ar jaunajām psihoaktīvajām vielām saindējušos pusaudžu skaits, taču alkohola lietotāji joprojām esot, un piedzērušies jaunieši nereti izvēlas savu pārākumu izrādīt, riskējot ar savu veselību un dzīvību.

“Gatavojoties izlaidumiem un skolas pasākumiem, ir jārunā par šiem drošības pasākumiem,” uzsvēra Villere.

“Līvu akvaparkā” Jūrmalā šodien notiek Iekšlietu ministrijas organizētā informatīvi izglītojošā projekta “Esi drošs – neesi pārdrošs” fināls Latvijas skolu jauniešiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nāves sodu Pedofīliem! Jūs tur, Likumdevēji! Mainiet, rodiet, sakārtojiet Likumdošanu, Likumus, Krimināl pantus! Nejēdziet? Piemēru ņemiet no attīstītām EU valstīm! Bet ne jau visu Grēku piedošanu! Šī nelaime ir jāiznīcina Latvijā! Un vēl vairākas citas Nelaimes, kuras Mums neļauj izrāpties no Grāvja! Runa iet par visām Latvijas ikdienas problēmām! Vajag Jaunus, Stingrus Krimināl likumus ar ilgiem gadiem cietumos! Un visādus Debīlos, Slimos tieksmēs, Nežēlīgi sodīt!

  2. Nav brinums.agrak cietuma tadus nosita. Bet tagad redziet sitiem mesliem mistiskas cilvektiesibas. Jasledz tie debilie cilvektiesibu kantori un jaatjauno navessods.

  3. Sargam bernus no Vienotības propogandas Atbildēt

    Tas vis notiek Vienotības ģenderistu bezdzimuma izdzimteņu sektas popularizēto kroplību ideoloģijas dēļ – pidarasistu, feministu, pedofilijas un citu no skapja iznākušo praidistu izklaižu dēļ.

  4. Un kāpēc jābrīnās? Tāda masīva pornogrāfijas propaganda. Homoseksuālisms, Viendzimuma laulības kā sabiedrības atticību augstākais punkts. Varavīksnes uzvaras gājiens Ģimenes vērtību nicinājums. Rietumu liberālisma nāves propaganda. Vai kāds šķiro kas ir gejs un kas ir pedofils? Varbūt vienīgi akadēmiskajās aprindās. Bērnu un sieviešu sargāšana no vardarbības tikai uz papīra Stambulas konvencijā, bet dzīvē nevienam īpatnim nevar aizliegt viņa nenormālības, jo viņam ir cilvēka tiesības. Pilna katoļu baznīca pielīdusi ar pedofiliem, jo vieglāk piekļūt pie bērniem. Sagrauj baznīcu no iekšpuses. Pedofilā sabiedrība mutes atplētuši liekulīgi bļauj, par baznīctēvu pedofīliju, bet paši organizē bērnudārzos dzimumaudzināšanas (lasi pedofilijas) kursus mazajiem bērniem. Un to dara pieaugušie onkuļi un tantes. Palasiet Jāņa atklāsmes grāmatu un tur skaidri aprakstīts, kurp mēs ejam.

  5. pieaugušie paši vien ir vainīgi. Musu vecāki nepirka mājās TV, kamēr bērni nepabeidza skolas. Tagad pamēģini tikai kādam sīcim aizliegt datoru. “Bērnu tiesības” būs klāt ar roku dzelžiem .Vienkārši arvien vairāk baudām savas “gudrās” audzinašanas augļus

Draugiem Facebook Twitter Google+