×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. jūnijs, 2015
Drukāt

Bērni iedzer etiķi, salauž degunu, applaucējas (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Aizvadītajā diennaktī traumas guvuši vairāki bērni, aģentūrai BNS pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sanita Malēja.

Vidzemē gadu un septiņus mēnešus vecs zēns uzgāzis sev virsū krūzi ar verdošu ūdeni. Cietušais nogādāts slimnīcā ar sejas, rokas un krūškurvju termiskiem apdegumiem.

Tāpat Vidzemē divus gadus un deviņus mēnešus veca meitene pie lūpām pielikusi etiķa pudeli un guvusi ķīmiskus apdegumus. Savukārt septiņus gadus veca meitene, spēlējoties rotaļu laukumā, kritusi un salauzusi degunu. Slimnīcā nogādāts arī gadu un divus mēnešus vecs zēns, kurš bija apēdis nezināmu skaitu pieaugušajiem paredzētu tablešu. Zēns nogādāts slimnīcā ar aizdomām par saindēšanos.

Savukārt Kurzemē mediķu palīdzība bijusi nepieciešama gadu un desmit mēnešus vecam puisēnam, kurš uzgāzis sev virsū tējkannu ar verdošu ūdeni. Zēnam konstatēti roku un kāju termiski apdegumi. NMPD darbinieki snieguši palīdzību arī septiņus gadus vecam puisim, kurš visu dienu bija pavadījis saulē. Zēnam konstatēta karstuma ietekme.

Zemgalē vienu gadu vecs puika apdedzinājis pēdas pēc tam, kad uzlējis sev virsū verdošu ūdeni, bet Latgalē desmit gadus vecs zēns neveiksmīga kritiena rezultātā lauzis degunu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 1144 izsaukumus, no kuriem 210 bijuši saistīti ar traumām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. mums jau ir pieredze – viss ar likumu ir jāaizledz

  2. ir jābūt krūzei ar vārītu aukstu ūdeni, tad gan pieaugušie, gan bērni ātri tiek pie pieņemamas temperatūras dzēriena un nav jāgaida kamēr atdzisīs.

  3. Lasi un brīnies!? Atbildēt

    Mana māte astoņdesmit gados pieskatīja pāris gadus vecās mazmazmeitas.Es ne tik lielā vecumā(pāri 60)-arī divus mazbērnus.Vedeklas pieskatījušas savus divus un trīs bērnus un arī vairākus savu bērnu bērnus. Pa visiem šiem gadiem tādu gadījumu,kā nezināmu šķidrumu iedzeršanu,tablešu apēšanu vai vēl šausmīgāk – tējkannas uzgāšanu -nav bijis.Nebija nez aiz cik atslēgām ne etiķis,ne tabletes. Bet bija nepārtraukta uzraudzība un,galvenais,audzināšana.Bija vārdiņš “nedrīkst”.Saprotams,ka bez kritieniem neviens bērns nav izaudzis -tas ir it kā normāli,bet kā var ap gadiņu vecs bērns applaucēties? Tā ir tikai un vienīgi vecāku nevīžība!Un nekārtība mājās,kur mētājas viss kaut kas un visur kur. Un pats svarīgākais- bērna neaudzināšana jau no dzimšanas. Arī mums,nenoliedzami,palika daudz kā neizdarīta,varbūt nepiepildīta,bet bērni bija pirmajā vietā.

Draugiem Facebook Twitter Google+