Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Publicitātes foto

Bērni izvēlējušies mīļāko tautas rotaļu. Uzzini, kura tā ir! 0

Gatavojoties gaidāmajiem tautisko tradīciju svētkiem “Satiec savu meistaru!”, vairāk nekā tūkstotis lielu un mazu dejotāju visā Latvijā izdejojuši savas iemīļotākās rotaļas, izvēloties populārākās un nofilmējot tās krāšņos videostāstos, šodien pavēstīja “Satiec savu meistaru!” komunikāciju speciāliste Laura Adamoviča..

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Populārāko rotaļu un spēļu vidū ir “Dindaru dandaru, ozoliņi”, “Saule un Mēness”, “Kas dārzā” un “Ādamam bij’ septiņ’ dēli”. Savukārt aktīvākie rotaļās gājēji izrādījušies latgalieši, kas kopā izdejojuši 31 rotaļu. Klātienē skaistākās latviešu rotaļas kopā ar Ilgu Reiznieci un neskaitāmies pasākuma dalībniekiem varēs apgūt sestdien, 1. aprīlī, “Satiec savu meistaru 2017” svētku laikā Rīgā, Balasta dambī 15.

Lai noskaidrotu Latvijā iemīļotākās tautas rotaļas, Swedbank kā Dziesmu un deju svētku lieldraugs izsludināja konkursu “100 Latvijas rotaļas un spēles”, kurā bērnu un jauniešu deju kolektīvi, kā arī folkloras kopas no visiem Latvijas reģioniem tika aicināti izdejot savu tautas rotaļu. Izlozes kārtībā pieci deju kolektīvi ir saņēmuši apmaksātu braucienu uz svētkiem “Satiec savu meistaru” Rīgā, kā arī 500 eiro dāvinājumu no Swedbank deju apavu vai cita inventāra papildināšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzvarētāju vidū ir pirmsskolas deju kolektīvs “Lindalīte” no Durbes, Sveķu Internātpamatskolas bērnu deju kolektīvs “Zeltābols”, Ziemeļvalstu ģimnāzijas tautas deju kolektīvs (2. klase), kā arī Daugavpils Latviešu kultūras centra deju ansamblis “Laismeņa” un Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” folkloras kopa “Dyrbyni”.
Deju kolektīvi un folkloras kopas nofilmējuši rotaļas 104 krāšņos video un iesūtījuši konkursam “100 Latvijas rotaļas un spēles”.

“Rotaļa nav tikai jautra, priecīga aktivitāte vai izklaide. Tā ir attīstoša un iztēli vairojoša nodarbe, kas ir daudz jēgpilnāka par multfilmām un datorspēlēm. Folklora ir process, kurā piedalās visi, un man ir svarīgi, ka lielie nesēž malā, arī ejot rotaļās. Bērni ir tie, kas atdarina savus vecākus un bieži vien vecāki neizprot, cik rotaļas ir attīstošas. Folkloras praktizēšana var cilvēkam palīdzēt sakārtot savu iekšējo pasauli mūsu haotiskajā ikdienas ritmā,” stāsta folkloras skolotāja, grupas “Iļģi” dibinātāja Ilga Reizniece, aicinot gan lielus, gan mazus vienoties rotaļās sestdien gaidāmajā pasākumā “Satiec savu meistaru!”.