Kultūra
Kultūrpolitika

Bērni Latvijas gadsimtu varēs iepazīt ar īpašu personalizētu ceļvedi0

Foto: Valters Lācis, LNVM

Vērienīgās Latvijas simtgadei veltītās 68 muzeju kopizstādes “Latvijas gadsimts” izziņas materiālus papildina jaunāko klašu skolēniem domāts ceļvedis, LA.lv uzzināja muzejā.

Ar ceļveža palīdzību bērni var pilnvērtīgāk apskatīt izstādi kopā ar pieaugušajiem, un, sekojot skolas burtnīcas izmēra grāmatiņas “Soli pa solim” ieteikumiem, mērot Latvijas vēstures ceļu no 1918. gada līdz mūsdienām. Var to iet lieliem soļiem vai maziem solīšiem, lasot stāstus, uzzinot interesantus faktus un risinot uzdevumus, var turpat muzejā uzvilkt mastā Latvijas karogu!

Ceļveža struktūra atbilst izstādes struktūrai, kur Latvijas simt gadi sadalīti nosacītās desmitgadēs, sākot no tautas un nācijas veidošanās un beidzot ar mūsdienām. Katru laikposmu raksturo īss apraksts un ilustrācijas, iespējams, vēl nezināmi fakti un uzdevumi, kurus pildot, mazais interesents var precīzāk sajust konkrēto laiku. Visam ceļvedim cauri vijas laika līnija, vēstot par būtiskākajiem notikumiem, ko pēdējā lappusē var turpināt pats grāmatiņas lietotājs. Uzmanību piesaista arī piktogrammas, kas palīdz vieglāk atrast izstādē audio- un videoierakstus, kā arī priekšmetus. Ceļvedi var lietot aktīvi un radoši, iesaistot uzdevumu risināšanā arī vecākus, vai arī ņemt to līdzi uz mājām vēlākai aizpildīšanai un lietošanai.

Ikviens bērns sava ceļveža eksemplāru var personalizēt, tajā ierakstot savu vārdu un ielīmējot savu foto vai uzzīmējot pats sevi.

Grāmatiņu veidojuši Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Muzejpedagoģijas un izstāžu nodaļas speciālisti sadarbībā ar dizaina biroju H2E.

Ceļvedis bērniem izstādes “Latvijas gadsimts” apmeklētājiem pieejams par brīvu. Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāde apskatāma Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32.

LA.lv