×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. maijs, 2013
Drukāt

Bērni zīmē jauno e-talonu


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rīgas pašvaldības uzņēmums SIA “Rīgas satiksme” jau ceturto gadu sabiedriskā transporta e-talona dizaina veidošanu uztic bērniem un jauniešiem.

Šajā reizē – bijušajiem un dažam labam arī šā brīža onkoloģiskajam pacientam, kas aizvadītajā nedēļā ar interesi piedalījās uzņēmuma rīkotajā ekskursijā 5. tramvaju depo un vēlāk iespaidus, mākslinieka Jāņa Anmaņa iedvesmots, lika uz papīra. Kāpēc izvēlēti tieši bērni un jaunieši, kas cīnās ar onkoloģiskajām slimībām? “Rīgas satiksmes” sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča teic, ka uzņēmums izvēli izdarīja pēc tam, kad to uzrunāja Bērnu slimnīcas fonds. Šā fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa teic, ka onkoloģiskā nodaļa ir vienīgā vieta Latvijā, kur mazie pacienti ar onkoloģiskajām saslimšanām var saņemt augsta līmeņa profesionālu ārstēšanu. “Patlaban notiek naudas vākšana šīs nodaļas pārbūvei. Onkoloģiskajā nodaļā remonts ir veikts ļoti sen, ir jāuzbūvē segts savienojums ar galveno slimnīcas korpusu, kur veic ļoti daudzas procedūras, lai slimnieki jebkuros dabas apstākļos nav jāved uz procedūrām zem klajas debess,” tā L. Dambiņa.

Kāds noskaņojums bija e-talona dizaina veidotājiem? Visi uzaicinātie mākslinieki darbu veica ar atbildības sajūtu. Astoņus gadus vecais Jānis Valdmanis, kas paspējis izcīnīt arī Baltijas valstu čempiona titulu loka šaušanā savā vecuma grupā, stāstīja, ka viņam ekskursijā visvairāk patika tramvaju mazgāšana ar lielajām birstēm, tomēr zīmējumā puisis centās parādīt “daudzas lietas vienā”. Proti, sasaistīja tramvaja tēmu ar mīlestību, disko, muzeju un pļavu.

Rīgas 6. vidusskolas 8. klases skolniece Beatrise Knaģe par redzēto uzņēmumā teica: “Biju ļoti pārsteigta, ka viss ir tik liels, ka aizvien ir tik daudz roku darba, kas nav viegls, tomēr ir interesants.” Visticamāk, ekskursijas iespaidā meitene zīmēja neikdienišķu ainu ar tramvaju, par kuru var balsot uzņēmuma mājas lapā. “Centos, lai skatītājiem būtu interesanti,” piebilda Beatrise. 
etalons2_KM_12

Desmit gadus vecajam Tomam no Babītes vidusskolas vislabāk ekskursijas laikā patika ciemoties zemās grīdas tramvaja vadītāja darba vietā. Viņš zīmēja “Mīlestības” tramvaju.

“Visi mūsu e-talona dizaina veidotāji ir pārvarējuši grūtības, kas ne katram cilvēkam ir pa spēkam. Viņi nesūdzas, viņi ir norūdījušies grūtībās un patlaban dara vēl vienu labu darbu – zīmē dizainu e-talonam,” 5. tramvaja depo notiekošo komentēja “Rīgas satiksmes” preses sekretārs Viktors Zaķis.

Tāpat kā iepriekšējos gadus uzņēmuma mājas lapā vislielāko atbalstu guvušo zīmējumu šā gada decembrī drukās uz e-talona sešu miljonu tirāžā. E-talons ar uzvarētāja veidoto dizainu pārdošanā būs aptuveni pusgadu. Balsot par vispiemērotāko dzeltenā e-talona dizainu varēs vienu mēnesi no 27. maija uzņēmuma mājas lapā www.rigassatiksme.lv, kur zīmējumi ir aplūkojami jau kopš pirmdienas.

E-talona dizaina veidošana nav vienīgais “Rīgas satiksmes” rīkotais izglītojošais pasākums skolēniem. “Rīgas satiksmes” pērn rīkotā kampaņa pret vandalismu “Lūdzu, nesmiņķē”, kuras laikā gan pieturvietās, gan arī sabiedriskā transporta līdzekļu salonos bija izvietoti skolēnu gatavotie plakāti, pērn samazināja vandalisma gadījumu daudzumu.

 

 

Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme”

Ik gadu 80 maršrutos ar vairāk nekā 580 transporta līdzekļiem pārvadā vairāk nekā 140 miljonus pasažieru,

visvairāk cilvēku – aptuveni 45% – izmanto autobusu. 33% pasažieru – trolejbusu, bet 22% pasažieru izmanto tramvaju,

uzņēmuma kontrolieri ik ceturksni pārbauda 
84 000 – 85 000 sabiedriskā transporta līdzekļu, kas veido aptuveni 10% no kopējā reisu daudzuma,

ik mēnesi soda vairāk nekā 6000 bezbiļetnieku.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+