×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
30. decembris, 2016
Drukāt

“Bērnībā bija jāskatās tas, ko rādīja. Tagad izvēle ir milzīga”

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ansis Klintsons vairākumam noteikti būs pazīstams kā TV3 “Laika ziņu” diktors. Tomēr Ansis savu balsi izmanto arī citos projektos, piemēram, viņš ierunājis vairākus seriālus un multfilmas. Anša ģimenē – viņa meitām un sievai – televīzija jo­projām ir cieņā. Pirms Ziemassvētkiem ar Ansi aprunājos par TV saturu mūsdienās un viņa ģimenes skatīšanās paradumiem.

Kurš ģimenē ir televīzijas pults valdnieks?

Noteikti mazākā meita. Bet jāmāk panākt kompromisu, kas mums arī veiksmīgi izdodas. Kamēr vecāki skatās filmas, tikmēr meitai tiek iedots telefons vai planšetdators. Tomēr bieži rīkojam kopīgus kino vakarus, lai atpūstos un pavadītu mierīgu pēcpusdienu ģimenes lokā. Lieliska iespēja, ko izmantojam tieši kino vakaros, ir “Viasat Arhīvs”, kurā pieejamas visas jaunākās filmas un tās varam skatīties, kad mums tīk.

 

Kāds saturs visbiežāk piesaista tavu uzmanību?

Pavisam nesen “Viasat History” kanālā noskatījos četras sērijas pēc kārtas par Seno Romu. Sanāca pie TV pavadīt teju visu dienu, neskaitot mirkļus, kad vajadzēja aizbraukt uz veikalu. Šādā brīdī lieti noderēja “Viasat Superbox” dekoders, kas ļauj apturēt un iepauzēt pārraidi un turpināt to skatīties sev ērtākā laikā. Jā, man patīk dokumentālie raidījumi, pārraides, kas balstītas uz patiesiem notikumiem, arī dabas kanāli, piemēram, “Viasat Nature”. Tāpat arī filmu kanāli man ir cieņā, īpaši “TV1000 Premium”, kur ir jaunākās filmas ar pirmizrādēm katrās brīvdienās. Savukārt meitai topā, protams, ir multenes, piemēram, kanāls “KidZone”, kurš ir kanāls ar saturu bērniem latviešu valodā. Interesanti, ka viņa mierīgi visu var skatīties arī angļu valodā. Nezinu, ko viņa darīs skolā angļu valodas stundās (smaida). Viņa jau tagad “šauj” ārā saliktus pakārtotus teikumus. Ļoti jauki, ka pavisam drīz “Premium” kanālā parādīsies arī multenes, kuras būs dublētas latviski! Sievai tikmēr patīk “Ugunsgrēks”, filmas par supervaroņiem. Turklāt viņa tās visas “Marvel” supervaroņu filmas sasaista kopā un veido vienu stāstu. Savukārt ar sievu kopā skatāmies dažādus seriālus, piemēram, “The Last Man On Earth”, “The Big Bang Theory”, “New Girl”.

 

Cilvēkiem bieži nepatīk filmu tulkojumi latviešu valodā. Kā ir ar tevi – labāk oriģinālvalodā vai latviski?

Filmas man patīk skatīties oriģinālvalodā – tad vislabāk var just filmas veidotāju ieguldījumu un ideju. Novērtēju arī subtitrus, jo gadās filmas, kurās ir nesaprotams, piemēram, Velsas akcents.

 

Kā ir ar sportu? “Via­sat” piedāvā vairākus kvalitatīvus sporta kanālus.

Jā, zinu, ka “Viasat Sport Baltic” ir ļoti populārs sporta kanāls, kurā var redzēt gan Latvijas, gan pasaules sportistus, tomēr man sports nav saistoša lieta un to skatos ļoti minimāli. Sports ir svēta lieta, vienīgi mani maz interesējošs.

 

TV, visticamāk, sanāk ieslēgt tikai pēc darba?

Lielākoties, jā. Bija gan viens brīdis, kad meitai vajadzēja no rīta pirms bērnudārza obligāti noskatīties multenīti, kādu brīdi topā bija “Kā pieradināt pūķi”. Tas nekas, ka viņa to multeni skatījās ar praktiski aizvērtām acīm (vēl gulēja), bet nedrīkstējām ģērbties un kaut kur doties, ja tā nebija noskatīta.

 

Bieži sanāk izmantot visus “Superbox” dekodera labumus?

“Pauzes” funkciju izmantoju ļoti bieži, tik ērti, ka varu iepauzēt un aiziet pagatavot tēju, kādu sviestmaizi un atgriezties bez satraukuma, ka būšu ko nokavējis. Tajā pašā laikā esmu ļoti priecīgs, ka “Viasat” filmu kanālos nav reklāmas, kas man ļauj skatīties filmas bez pārtraukumiem. Arī iespējas raidījumu attīt atpakaļ, patīt uz priekšu. Man tas patīk un to izmantoju. Dažreiz lietoju arī ieraksta funkciju, kad skaidri zinu, ka nebūšu mājās uz kādu svarīgu raidījumu, pārraidi vai filmu.

 

Kā izmainījušies skatīšanās paradumi, atceroties savu bērnību? Laiku, kad TV skatīšanās bija svētki.

Skatīšanās vairs nav svētki, tomēr es ļoti novērtēju visas sniegtās priekšrocības un piedāvātos labumus, daudzveidīgo un milzīgo kanālu klāstu un kvalitatīvo saturu. “Via­sat” piedāvā piecus bērnu kanālus – ja vienā kaut kas nepatīk, slēdz nākamo. Mums bērnībā bija jāskatās tas, ko rādīja, nebija nekādas izvēles. Starp citu, man jau pašam arī patīk ar meitu paskatīties multenes. Varu sevi dēvēt par īstu “Simpsonu” speciālistu – redzētas teju visas sērijas.

 

Kāpēc izvēlējies “Viasat”?

Sākumā izmantoju cita TV operatora pakalpojumus, bet viņi vienā brīdī izdomāja, ka nerādīs TV3, kas man ir svarīgs kanāls. TV3 man ļoti patīk ziņu dēļ, arī filmas ir svaigas un interesantas. TV3 ziņas ir manas favorītes, jo tās ir ļoti korektas – nemēdz lieki sakāpināt emocijas, netaisa sensāciju. Tad, uzzinot, ka “Viasat” piedāvā šo dekoderu “Superbox” ar ieraksta, apstādināšanas un citām svarīgām funkcijām, nolēmu kļūt par “Viasat” klientu. Tik lieliski, ka esmu gan “Viasat” klients, gan viņu kolēģis!

 

TV3 ziņās lasi laika ziņas. Sākums bija grūts?

Sāku “Laika ziņās” darboties pirms kādiem četriem gadiem. Sākumā domāju, ka priekšā būs špikera mašīna, bet izrādījās, ka viss jāstāsta no galvas! Līdz ar to katru reizi nākas no galvas mācīties A4 lapā uzrakstītu tekstu. Tagad jau esmu iemācījies informāciju ātri salikt pa plauktiņiem, bet pirmajā reizē tiku cauri ar slapjām padusēm un slapju muguru.

 

“Viasat” televīzijas priekšrocības:

* HD kvalitātes dekoders

* Ar “Superbox” dekoderu: iespēja attīt, pārtīt un apstādināt labākos mirkļus

* Elektroniskā programma

* “Viasat” arhīvs: iespēja lejupielādēt populārākos raidījumus un filmas

* “Viasat” HD kanāli

* Dekodera atmiņa: 320 GB jeb 160 stundas ierakstiem SD kvalitātē vai 80 stundas HD kvalitātē

* Favorītkanālu saraksts

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+