×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
14. marts, 2017
Drukāt

Bērniem sit, plēš matus un ņirgājas: vairs nespēj klusēt par vardarbīgu skolotāju (21)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šonedēļ ir skolēnu brīvlaiks, kura laikā katrs bērns nu var atvilkt elpu no mācībām. Daudzi, visticamāk, jaunnedēļ mācību iestādēs atgriezīsies ar prieku, bet, spriežot pēc “Bez Tabu” redakcijā saņemtajiem e-pastiem, atgriešanās skolas solā prieku neradīs kādas lauku skolas audzēkņiem.

“Labdien. Nespējam vairs klusēt par to, ka Uzvaras vidusskola strādā skolotāja, kura fiziski iespaido bērnus un izsmej viņus klases priekšā. Direktore neko nedara lietas labā, viņa aizstāv šo skolotāju un apgalvo, ka pret viņu ir jāizturas saudzīgi, jo viņai esot problēmas ar nerviem. Lūdzu palīdziet, lai bērniem vairs nenākas ciest šīs skolotājas dēļ.”

Skolotāja sitot, plēšot matus, klases priekšā ņirgājoties par bērniem, kuri ir no nelabvēlīgām ģimenēm.

Elita Borkovska, Uzvaras vidusskolas direktore:” Šobrīd pārbaude ir uzsākta Izglītības kvalitātes valsts dienestā, tāpēc būtu labi sagaidīt tās rezultātus un tad komentēt plašāk.”

IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts stāsta, ka: “Ir saņemts skaidrojums no mācību iestādes direktores, kura nenoliedz, ka ir problēmas. Ir saņemti vecāku pārmetumi par šī pedagoga darbu, ka, iespējams, šis pedagogs dažādās situācijās ir rīkojies ne tā, kā vajadzētu. Ir pacelta balss. Ņemot vērā, ka, iespējams, ir kaut kādi bērnu tiesību pārkāpumi no šī pedagoga puses, informācija ir nodota izvērtēšanai arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai.”

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Ja skolotājam nav autoritātes, tad izmanto šādas metodes. Un te vairs nav runa ne par bērnu , ne skolotāju tiesībām.
  Ir vēl cita veida skolotāji, kuri nodarbojas ar emocionālo “teroru””. Tā arī ir savdabīga vardarbība.
  Mana mazmeitiņa pēc matemātikas stundām reāli ir slima, sāp galva un ir slikta dūša, reizēm pat temperatūra. Un nedomāsim, ka visi ir “mežoņi” kā te raksta. Bērni ir tik neaizsargāti pret skolotāju
  naidu, klasesbiedru ņirgāšanos, bet tieši skolotājam vajadzētu būt viņu uzticības personai pie kā meklēt palīdzību.

 2. Vells ar ārā, salieciet videokameras ar pastiprinātu skaņas uztveri un miers…

 3. ir arī tādi skolnieki , kas no rīta ierodas skolā un tikai tad meklē stundu sarakstu ….un vai tas ir normāli
  bet lūk viņš nāk uz skolu ….vecākiem arī jāzina sava bērna darbības.

 4. Un bērni? Šitas izlaideņu bars (ne jau visi gan) drīkst darīt ko grib. Un vecāki, protams, savus lolojumus aizstāv, jo viņu bērni taču ir ideāli. Nu nevar skolotājs uzvesties agresīvi, tas arī ir fakts, bet visumā bērniem ir tāda visatļautība, ka bail domāt. Un, nedod Dievs, ko pateikt vai aizrādīt ko šai “kuslajai” radībiņai, jo tad māmiņa- caca metīsies skolotājiem virsū kā fūrija! Visi mediji būs pieskandināti. Tikai vecāki nez kādēļ aizmirst, ka skola ir vieta, kur bērnam jāapgūst zināšanas, nevis tusiņa vieta, kur spaidīt telefonus un zīmēties.
  Iespējams, ka šis gadījums ir savādāks un tiešām tam jāpievērš uzmanība, taču visumā skolotājs ir riktīgi nolikts pie vietas un bērniem ir tikai tiesības, nevis pienākumi.

 5. Jā, jā…. Bērni, rupjā veidā d.rš uz galvas tam nabaga skolotājam, kuram nav, kur likties… + vēl vecāki, kuri no saviem bērniem vēlas uztaisīt brīnumbērnus….Klasisks verga komplekss un debilitātes paraugs… Miesas sodus vajadzētu atjaunot un iemācīt, kā teikt labdien un ka dzīvē būs jāstrādā… To vajag vecākiem mājās iemācīt….

 6. “ir pacelta balss”‘…daži vecāki pat ar savu vienu netiek galā,lai atnāk uz skolu un pamēģina ar 30.Tur vajag milzu enerģiju.

 7. Ar visiem berniem tulit pat uz policiju iesniegumu par miesas bojajumiem un ciena goda aizskarsanu lai tadu raganu atlaiz no darba skolas inspektoram vestuli skolas detarpements atrodas aiz kongresa nama otra puse

  • vispirms muti pievaldi Ja vec”aki būtu sapratuši ,ka nevar samierināties tikaiar bērna radīšanu un pasaulē laišanu ,bet jāuzņemas atboldība par audzināšanu,tad jau bērnudārzā audzinātājām nevajadzētu sarkt no mazo pupsīšu “”Fūrmaņa valodas””,bet skolas solā sēdētu skolēni ,bet ne savvaļā augušu dzīvnieku bars,un skolotājs varētu nodarboties ar zinību sniegšanu ,bet ne vecāku nolaidības un laiskuma kļūdu labošanu .iemācot kaut cik elementāras cilvēka uzvedības manieres līdz pēdējai pakāpei izlaistajiempupsīšiem ,par kuriempaši vecāki reizēm kliedz ,mēs neko nevaram darīt Bet ko tad skolotājs var darīt? Ja mēģina darīt ,tad .lūk,raksts avīzē Bērnu uztaisīt bav problēma ,izaudzināt ir problēma

   • ko no šarikovu atvasēm citu sagaidīt ?
    Ja klasē 2 – 3 tādi ir, tad nenovēršami citi ar tādi paliek, jo tie, ar īpašajām vajadzībām, prot sevi pasniegt par varoņiem.
    Mājās samācīti, ka tie stulbie pedagogi uzēdušies uz manu ģēniju(izdzimteni) !

  • Tu paskaties labāk, ko tie ”nabadziņi” dara un kā uzvedās, tad ātri pāries velmi, kādu, kaut kur sūtīt….

 8. Jo mazak tiesibu skolotàjam,jo lielàka visatļautība bèrnam,parasti. Vai kàdam vèl nav skaidrs,pèc tà kas notiek sabiedrìbà ar lpietiekami lielu daļu pusaudźiem un jaunieśiem, ka ir cilvèki,kuri vnk savàdàk nesaprot,nedzird?

 9. Jo mazak tiesibu skolotàjam,jo lielàka visatļautība bèrnam,parasti. Vai kàdam vèl nav skaidrs,pèc tà kas notiek sabiedrìbà ar lpietiekami lielu daļu pusaudźiem un jaunieśiem, ka ir cilvèki,kuri vnk savàdàk nesaprot,nedzird?

 10. Psihojoša vecmeita

 11. A tai učenei vīrs ir?

 12. Bērni ir dažādi, var būt arī izaicinoši, tomēr skolotājs nedrīkst nekādā veidā pazemot bērnu, kur nu vēl fiziski ietekmēt.

 13. Kā savādāk to zvēru dārzu var savaldīt ???

  • tie nav zvēri, bet gan mūsu pašu audzinēti bērni. Protams, ļoti dažādi. Tomēr ja nervi netur, tad nevajag skolā strādāt. Kur citus bērnus ņemsim? Kādi ir, ar tādiem jasatiek. Un ir ļoti daudz skolotāju, kuri tiek cienīti un klausīti pat no lielākajiem huligāniem, jo tas ir tāds talants, un ja tā nav – nu tad nekā, jāmeklē cita darba vieta

   • Labrīt gudraia(ā) Atbildēt

    Tik gudri vecāki ,tikai jautājums .kā tādiem izaug tik “”jauki””bērniņi.kam jau pirmajās klasēs bez rungas bail tuvoties ,bet līdz piektajai klasītei reizes trīs policijas iecirknī pabijuši

   • Tas ir neizbēgami Atbildēt

    Kādi vecāki, tādi bērni. Mērgļus nākas dauzīt jebkurā vecumā,- tas ir neizbēgami, ja tauta grib pastāvēt.

   • nu tad ej un strādā skolā. Paliksiet bez skolotājiem un nāksies no Muceniekiem aicināt, tur skolās strādātgribētāju pa pilnam.

 14. Un sīkie bumbuliīši, protams, nav neko ne darījuši, ne teikuši, ne stundas traucējuši.

Draugiem Facebook Twitter Google+