×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Zigfrīds Dzedulis: Valdības vadītāja grib atkāpties no solījumiem (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma pavēstījusi, ka nākamgad nebūšot iespējams samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli līdz 22%, kā valdība to bija solījusi agrāk un kā tas pašlaik ierakstīts likumā. Straujuma apgalvo, ka tā nemaz neesot bijusi viņas vadītā valdība, kas to solījusi.

No viņas publiski paustā izriet, ka to, lūk, solījusi kāda cita Latvijas valdība, kuras darbā Straujumas k-dze nemaz neesot piedalījusies. Tik augsta ranga politiķim gan neklātos tik bērnišķīgi attaisnot atkāpšanos no vēl pavisam nesen dotajiem solījumiem, kas izskanējuši nevis kādas iepriekšējās, bet viņas valdības darbības laikā.

Solījums samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli pirmoreiz patiešām tika pausts tad, kad valdību vadīja nevis Straujumas kundze, bet viņas pārstāvētās politiskās partijas “Vienotība” biedrs Valdis Dombrovskis. Kā atceramies, 2011. gada 7. septembrī toreizējais finanšu ministrs un “Vienotības” pārstāvis Andris Vilks, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Zemnieku saeimas un Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāvji kopīgi parakstīja “Nodokļu politikas stratēģiju 2011. – 2014. gadam”, tostarp apņemdamies pakāpeniski samazināt IIN likmi.

Taču der atcerēties arī ko citu, ko valdības rīcības plānos un deklarācijās solījusi tieši L. Straujumas vadītā valdība, proti, “tika turpināta iepriekšējās (V. Dombrovska) valdības iesāktā politika”. Tāpat atcerēsimies, ko vēl pirms dažiem mēnešiem, pagājušā gada decembra vidū, no Saeimas tribīnes Straujuma nodokļu politikas sakarā solīja deputātiem, apspriežot 2015. gada valsts budžetu. “Nodrošinot nodokļu politikas stabilitāti un ievērojot iepriekšējo apņemšanos, mazināt darbaspēka nodokļu slogu…” – tie ir nevis kādas citas valdības vadītājas, bet viņas vārdi, paužot apņemšanos samazināt iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzību un nabadzību, kam ir vistiešākā saistība ar likumā paredzēto iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazināšanu. Vēl pirms mēneša, 2015. gada 10. februārī, apstiprinātajā valdības rīcības plānā tika apsolīts: “Ar nodokļu un sociālā atbalsta instrumentiem nodrošināsim ienākumu pieaugumu iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem valstī straujāk nekā vidēji visā sabiedrībā.”

Pagājušā gada novembrī pieņemtajā “Deklarācija par Laimdotas Straujumas vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību” melns uz balta tāpat apsolīts, ka valdība nodrošinās prognozējamu nodokļu politikas attīstību. Ja tagad Straujuma atzīst, ka nodokļa samazinājuma nebūs, tad solījums nodrošināt prognozējamu nodokļu politiku ir tukša pļāpāšana, un valdības deklarācijām un rīcības plāniem ir mīksts papīrs, kuru var uzkārt uz nagliņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Pirms tam pildīja? Atbildēt

  “Valsts prezidents Valdis Zatlers šorīt intervijā Latvijas radio informēja,ka runas par iespējamo pensiju samazināšanu ir nepatiesas. To prezidentam uzreiz pēc medijos izskanējušās informācijas solījis premjers Valdis Dombrovskis.
  Intervijā Zatlers uzsvēra,ka premjers bijis kategorisks-pensijas aiztiktas netiks un šis nav diskusiju vērts temats.”
  Skat.”Valdība noliedz pensiju samazināšanu”,TVNET/Latvijas radio,01.jūnijs 2009 09:53

  • Nu pie šitās jaunās superkrīzes, kas sāk izraisīties pašlaik un kuru tik ļoti cenšas apslēpt, pensiju pagaidu griestu noteikšana 600 Eu apmērā uz krīzes laiku, būtu tikai normāls valdības solis.

   • Ierēdņu algu samazināšana krīzes periodā arī ir tikai laika jautājums. Un vispār kāpēc vergiem ir jāmaksā vairāk, nekā priekš dzīvības funkciju uzturēšanas nepieciešams? Nesaprotu.

   • Drēbītes lepnu lepnās varēs mūsu ierēdņi nopirkt humpalās pa lēto. Tā teikt neatrausimies no tautas.

 2. Ko var gaidīt no tās ..!

 3. Nu tad vajadzētu arī neatkāpties no likumā ierakstītā Mikro uzņēmuma nodokļa paaugstinājuma. Atbilstoši stratēģijai pa nodokļu politikas stabilitāti, ko parakstīja LTRK!!! jokadī 😉

 4. Sabiedrība, kura nemāk un negrib pieprasīt to, kas tai pienākas, to, kas tai solīts, neko arī nesaņem. Tieši tā ir jāsaprot Straujumas kundzes atkāpšanās no solījumiem. Jo tas ir viegli, tam nav nekādu priekš Straujumas kundzes negatīvu seku. Tā teikt nu un tad, ka es jums solīju, ko jūs man izdarīsiet? NEKO.

  • Ka var nesolīt!!!
   Ja nepilda solījumus, tad jademisinonē! Viņa ir pa vecu, lai būtu par Ministru kabineta prezidenti.

 5. Vispirms jāpilda iepriekš dotie solījumi!

 6. Nav jau ne pirmā,ne pēdējā Atbildēt

  Kur tad palika valdības ārkārtas sēdē,2009.gada 9.,jūlijā,ar sociāo partneru un Valsts prezidenta Valda Zatlera piedalīšanos pieņemtais lēmums par pilnīgu pāreju jau 2010.gadā uz progresīvo ienākuma nodokli? Kur palika premjera Valda Dombrovdks solījums Valsts prezidentam,pensijas neaiztikt?

 7. Nu, ja nav nauda visam tad nav nauda Atbildēt

  Ko tu darisi? Prasis lai Putins tev iedod?Iedos ari… Bet kas par to maksas? Nekas nestav uz vietas… Visi kautko grib un daudz vel lai bez pulem ka putninam ieliek knabi – tad brec ka mazi berni, ka vecakiem trukst nauda ieceretam. Bet ne jau visi ir tadi skali slaisti! Ir ari tadi gatavi stradat!

Draugiem Facebook Twitter Google+