×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
22. augusts, 2016
Drukāt

Bērns gūst ķīmisku apdegumu, iesmērējot acī superlīmi

Foto-BKUSFoto-BKUS

Ilustratīvs foto

Aizvadītajā diennaktī Kurzemē nepilnus četrus gadus vecus meitene guvusi ķīmisku apdegumu, iesmērējot acī superlīmi, pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Atdarinot pieaugušo darbības, bērns vēlējies uzsmērēt uz sejas krēmu, bet tā vietā paņēmis superlīmes tūbiņu, uzsmērējot līmi acs rajonā. Meitene guvusi acs un ap acs ādas rajona ķīmisku apdegumu. Mediķi bērnu nogādājuši slimnīcā tālākas palīdzības saņemšanai.

Vēl Kurzemē, krītot ar velosipēdu, smagi cietis 10 gadus vecs zēns. Velosipēda rokturis, bērnam krītot, bija iedūries cirkšņa rajonā, bojājot asinsvadu. Zēnam pēc kritiena sākās stipra asiņošana. Stāvokļa stabilizēšanai viņš sākotnēji nogādāts slimnīcā Talsos, kur piesaistīti NMPD Specializētās medicīnas centra speciālisti. Zēnam sniegta palīdzība, un centra bērnu reanimācijas brigāde pēc tam viņu nogādājusi Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Savukārt Latgalē svētdien guļam uz ielas atrasta 14 gadus veca meitene, kura bija stiprā alkohola reibumā. Pusaudze nogādātā slimnīcā, konstatējot viņai saindēšanos ar alkoholu.

Kopā aizvadītajā diennaktī NMPD reaģēja uz 1202 izsaukumiem, no kuriem 221 bija saistīts ar dažāda veida traumām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+