×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
26. jūlijs, 2017
Drukāt

Bērns mājās viens, policija izlauž durvis: latvietes skaudrā pieredze Anglijā (55)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lielbritānijā soda par to, kas varēja notikt

Liepājā pazudušā Ivana Berladina traģiskā bojāeja pierādīja, ka Latvijā mazgadīgi bērni vienatnē var ne tikai netraucēti pastaigāties pa ielu, bet pat braukt sabiedriskajā transportā. Un nevienam tas nešķiet neparasti. Taču Lielbritānijā ir otra galējība – bērna atstāšana pat uz īsu brīdi ir nopietns kriminālpārkāpums, vecāki tiek sodīti nevis par to, kas notika, bet par to, kas varēja notikt.

Tā kādas latvietes dzīvoklī Spaldingā pagājušā gada novembrī vārda tiešā nozīmē ielauzās policisti un aizveda četrgadīgo meitenīti nezināmā virzienā. Pateicoties mātes neatlaidībai un juridiskajām zināšanām, bērns atgriezās mājās jau pēc nedēļas, nevis pēc četriem mēnešiem, kā to paredz procesuālie noteikumi. Papildus sociālā dienesta ierosinātajai lietai mātei apsūdzību izvirzīja arī policija, tiesā tika izskatīta krimināllieta. Un tas viss tikai par došanos iepirkties uz tuvējiem veikaliem, kamēr bērns guļ.

Iedzīvojas vietējā sabiedrībā

Kristīne (visu ģimenes locekļu vārdi ir mainīti) ir divu bērnu māmiņa un nepavisam neatbilst nelabvēlīgas ģimenes tēlam. Būdama fitnesa fane, savos knapi 40 gados izskatās ideāli, ir veselīga dzīvesveida piekritēja, nedzer, nesmēķē. Latvijā savulaik Latvijas Universitātē ieguvusi jurista diplomu, taču Apvienotajā Karalistē par juristu iespējams strādāt tikai tad, ja ir iegūti īpaši sertifikāti, arī tieslietu sistēma atšķiras, tādēļ nesen sākusi savu mazo biznesu, konsultējot dažādos iebraucējiem būtiskos jautājumos.

Britu sabiedrībā Kristīne labi pazīstama kā vietējā aktīviste, brīvprātīgi organizējot dažādus pilsētiņas sakopšanas darbus un piedaloties labdarības pasākumos, viņa ir arī konservatīvās partijas biedre. Četrpadsmitgadīgais dēls Andris ļoti labprāt pieskata savu mazo māsiņu Annu, taču, tā kā Kristīne ir vientuļā māte, tad ik pa brīdim uz neilgu laiku mazā Anna tiek atstāta mājās viena.

Pirmajā stāvā atrodas skaistumkopšanas salons, tā darbinieces labi zina augšējos kaimiņus un to, ka mazais bērns mēdz palikt vienatnē, jo labprātāk guļ diendusu vai skatās savus iecienītos multeņu klipiņus, nevis kopā ar mammu skrien pa veikaliem. Tā Anna pirms gada sagādāja ļoti īpašu pārsteigumu mammai, pēkšņi noskaitot visus alfabēta burtus, ko iemācījusies, skatoties mācību klipiņus “Youtube”.

“Ikdienā meita man ir blakus, runājamies, kopīgi meklējam dažādas idejas, cenšamies visu ko izgatavot. Jau no mazām dienām viņa savā nodabā, kad neviens neskatās, mēdz atkārtot to, kas pašai šķiet interesants,” skaidro Kristīne, “ar alfabētu tas pats, savā nodabā atkārtojot, izdevās iemācīties. Viņa ir ļoti gudra un saprātīga meitenīte!”

Pievienot komentāru

Komentāri (55)

 1. Cik var rakstīt kā viņiem tur…tak mums vienalga
  ..Bet ja par tēmu..stulbuma kalngals..visam ir savas robežas un vecàki var noteikt no cik gadiem bèrns var palikt màjas viens.Es arī uz veikalu aizskreju dažreiz mazo atstajot gultiņà guļot diendusu un 6 gadīgo pavisam mierīgi vareju atstat vuenu un6 gados meita viena brauca arī no deju nodarbībàm..un.jà nebina tad vèl mobilo telefonu…zinàju kas un ka..cikos brauks. Sagaidīju.jo jàiet pàri ielai utml…Jà.jà.tieši tà..ne likumam tas viss jànosaka.bet vecàkiem.tagad no 7 laikam var vienu atstàt…taću.ja bèrns pirms tam ne mirkli nav izlaists no acìm.nedomàju gan.ka nu7os gados būs tik ļoti saprātīgs.un zinu.ko runàju..abi bèrni tà izauguśi un par laimi jau jaunieśi un bija mazi.kad nebija berna tiesìbas un psihologi vispakārt.

 2. Vai jums nešķiet, ka šis likums ir brutāls, varmācīgs, necilvēcisks un genocidāls – pret dzimstību vērsts, jo rada nepārvarāmas grūtības jau tā grūtajā bērnu kopšanas un audzināšanas darbā.
  Atbilstoši šim likumam, jums jāņem bērni līdzi uz tualeti un tiem jāstāv pie poda, kamēr jūs nokārtojaties. Ja jūs tos atstājat aiz tualetes durvīm, jūs atstājat tos bez uzraudzības un esat sodāms.
  Atbilstoši šim likumam, 8gadīgs nedrīkst uzraudzīt 6gadīgu. Un tā tālāk. Un tā joprojām.
  Neviens vecāks nevēlas ļaunu saviem bērniem. Nelaimes gadījumi rodas neinformētības dēļ.
  Vai jums nav zināms, ka lielākai daļai ļaužu pirms šī likuma ieviešanas, neskaitāmu paaudžu laika gaitā tā ir bijusi vienīgā iespēja uzaudzināt bērnus. Un nekādas masveida traģēdijas nav notikušas.
  Šis likums ir ticis izdots nevis bērnu, bet institucionālizētās bērnu nolaupīšanas interesēs.
  Un nesāciet tūlīt bļaut par mazo Ivanu. Ši traģedija notika tādēļ, ka vecāki vienkārši nezināja, ka šis ļoti patstāvīgais bērns viegli var apmaldīties svešā vidē. Traģēdija ir izglītojošo materiālu trūkums.

 3. Kas tā par murgainu frāzi: “vecāki tiek sodīti nevis par to, kas notika, bet par to, kas varēja notikt”? Nē, sodīti viņi tika par notikušu faktu – bērna atstāšanu bez uzraudzības, nevis par visādām teorētiski iespējamām sekām, ko varētu izraisīt šāda atstāšana bez uzraudzības.

 4. Mīļie tautieši!
  Pret šādiem stāstiem ir jāizturas ārkārtīgi kritiski tā iemesla dēļ, ka tie VIENMĒR ir vienpusēji. To nekad nedrīkst aizmirst. Valsts iestādes nedrīkst komentēt lietas apstākļus, tādējādi plašsaziņas telpā parādās tikai versijas, kas nāk no satrauktu vecāku mutēm. Mēs nekad neuzināsim, cik daudzas reizes dienesti īstenībā ar konkrēto vai hipotētisko ģimeni ir nodarbojušies, kādi tieši bija konkrētās dienas notikumi un galu galā- kāds tieši bija bērniņa stāvoklis pirms izņemšanas (fizisks, emocionāls).
  Es nenoliedzu, ka viennozīmīgi sistēma ir uzlabojama un ka tiek pieļautas kļūdas (jo tiklīdz sistēmu vada cilvēki- tajā būs kļūdas). Bet regulāri atstāt mājās bērnu vienu ir ārkārtīgi nopietns pārkāpums un policija rīkojās pareizi. Turpmāk cerams mammīte padomās pirms tādas muļķības darīt.
  Novēlu meitiņai mierīgu prātu!

 5. Kā var atstāt mājās vienu 4gadīgu bērnu?…..

 6. “Taču Lielbritānijā ir otra galējība – bērna atstāšana pat uz īsu brīdi ir nopietns kriminālpārkāpums, vecāki tiek sodīti nevis par to, kas notika, bet par to, kas varēja notikt.”
  Šis teikums skaidri norāda uz rakstītājas un daudzu mūsu cilvēku paviršo attieksmi pret bērniem. Jā, jāsoda jau ir par to, ka ir radīta situācija, lai ar bērnu notiktu kas slikts, ne tikai par to, ka ŠĀDAS RĪCĪBAS REZULTĀTĀ JAU IR NOTICIS. Ja mazo Ivanu būtu kāds pieskatījis, tad bērns būtu dzīvs. Katrai rīcībai ir sekas – tāpat bērna atstāšanai bez uzraudzības. kamēr bērns ir viens var notikt daudz kas kur viņš pats sev nespēj palīdzēt – var izcelties ugunsgrēks, var aizrīties, var nokrist pa kāpnēm utt. Sodīt vecākus tad, kad kaut kas slikts jau ir noticis ir stipri par vēlu, bet, protams, vajadzīgs, taču sods par bērna atstāšanu bez uzraudzības var novērst tālāku nelaimi. Ak, neapdpomīgie cilvēki!!!

 7. Fantastika, reāli. 4gadīgu bērnu atstāt kamēr “uz tuvējiem veikaliem” – tas skaitās sīkums? Un šitāda vēl citus konsultē.

 8. Vai pēc šī raksta izlasīšanas man ir jājūt līdzi mātei? Meitenītes žēl. Bet māte viņu regulāri vienu atstāja!! Pat lejas salons zināja, ka bērnu mēdz vienu atstāt!!! Un skaitās izglītota sieviete ar juridisko izglītību. Un ne jau darba dēļ bērnu atstāja vienu, bet lai klenderētu pa veikaliem!!! Prātiņ, nāc mājās!!

 9. Šajā gadījumā arī Latvijā būtu pārkāpts likums un drošvien arī Latvijā bērns būtu savākts un nodots attiecīgajiem dienestiem, būtu atstājusi 14 gadus vecajam dēlam pieskatīt vai sarunājusi ar kaimiņiem, ka pieskatīs arī realitātē, tad būtu iemesls runāt par kaut kādām atšķirībām. Šitā apmēram pirms gada tajā pašā nelaimīgajā Liepājā divi bērni aizgāja bojā, jo arī bija uz īsu brīdi atstāti vieni, bet pa to laiku izcēlās ugunsgrēks un viņi nosmaka dūmos pirms kaimiņi pamanīja, ka kaut kas atgadījies. Cits jautājums, protams, par policijas attieksmi un vai viņi ir rūpīgi ievērojuši apsūdzētās tiesības un nav radījuši liekas psiholoģiskas traumas bērniem.

 10. Bernus nedrikst atstat vienus. Punkts un amen.

  • Kreisie iluminatori kartejo reiz kropljo sabiedribu. Feminisms un sieviesu ekspluatesana darba tirguu nav sabiedribai veseliga. Sievietei japieskata un jaaudzina berni.
   Vispar ja vinji nemitigi nejauktos sabiedribas kartibaa ar savam maksligaam konstrukcijaam, mums viss regulejas pats.
   Kreiso ideolo’gija ir nemitigas vardarbibas pret sabiedribu virkne.

 11. Piekrītu. Kad sociālie bērnu atņem, tad slikti, kad neatņem un ar bērnu notiek nelaime, tad atkal sociālie ir vainīgi. Kur paliek vecāku atbildība par bērnu?

 12. Izlasīju visus komentārus. Secinājums ir šāds: apbrīnojami, cik ļoti izskalotas smadzenes ir daudziem Latvijā – viņi svēti tic Rietumu sistēmas pareizībai un cilvēciskumam, lai gan nav tur ne viena, ne otra. Valda nauda un pakāpeniski tiek ieviesta brīvmūrnieku kārtība, bet galvenā masonu loža atrodas tieši Londonā. Mani izbrīna vēl arī tas, cik naidīgi ļautiņi izturas pret savām tautietēm un cik ļoti priecājas, kad tās nokļūst nelaimē. Nedod Dievs jums kādreiz nokļūt līdzīgā situācijā. Bet no tās Eiropā nav pasargāts neviens – pat ideāla ģimene. Kādam no kaimiņiem var skaust, un šis izdevīgā momentā ar prieku ziņos policijai, un ar to pietiks, lai bērns tiktu izņemts no ģimenes. Latvijai kā valstij būtu jākaunas, ka tai ir absolūti vienaldzīgi tautiešu likteņi, ka tā nekad nevienam no viņiem nepalīdz ne tik, cik melns aiz naga.

  • Tu pati sajēdz kādas stulbības Tu raksti ? Tavuprāt atstāt 4 gadus vecu bērnu vienu ir normāli? Uzskatu ka tas ir pareizi ka bērnu izņēma no ģimenes un neticu ka māte jau netika brīdināta. Zinu daudzas Anglijā dzīvojošas mātes un neviena nav teikusi ka tur tāpat vien izņem bērnu. Neviena no viņām nebaidījās atgriezties ar bērniem Ja jau tur būtu tik traki , viņas taču paliktu šeit , vai atdotu bērnu vecākiem , vai ne?
   Palasi arī ka bērnu negribēja ņemt skolā. Tāpat vien? Vai tik mammītes raksturs nebija pie vainas.

   • Zuze, emociju parmeribas nav taa labakaa metode, ar kuru analizeet viltigo mediju saturu. Tas nead nav taisnvirzienaa saprotams. Ja taa domaa, parak naivi uzticies medijiem. Kuru saturam ir viens ja ne vair’aki dubultie dibeni un manipulatiivi merkji, kurus tu pati neapzinies.
    Vel musu vacmaminjas ne tikai atsaja bernus vienus, bet dzemdeja bernus druvaa un kad gaaja prim vienk. pieseeja pie galdakaajas lai neaizraapo. Un muusu vecaaki ir izaugusi stipraki, veseliigaaki morali un fiziski un atbildigaki par vinjiem sekojosajaam paaudzeem. Neteiksu, ka moderniiba liek augt garigi un fiziski arvien veselakiem cilvekiem.
    Tapec tik parlieku lielaa katarsee ieiet ar modernajiem komunistu uzstadijumiem ierosinu attureties.

 13. Ivana gadījums ir pierādījums tam, ka britu pieeja ir pareiza. Māte nezina, kur ir viņas 5 gadīgais dēls, par pazušanu ziņo nākamajā dienā un ģimene nav nelabvēlīga?
  Šajā gadījumā primārās ir bērnu tiesības un intereses. Uzskatu, ka daudzu bērnu dzīvības Latvijā būtu saglabātas, ja pie mums arī būtu stingrība šajās lietās.

  • Piekrītu. Kad bērnus atņem, vaino sociālos, kad ar bērnu kaut kas notiek, tad atkal vaino sociālos, kuri neko nedara. Kur paliek vecāku atbildība par bērnu?

  • Piekrītu. Kad sociālie bērnu atņem, tad slikti, kad neatņem un ar bērnu notiek nelaime, tad atkal sociālie ir vainīgi. Kur paliek vecāku atbildība par bērnu?

  • Piekrītu. Kad sociālie bērnu atņem, tad slikti, kad neatņem un ar bērnu notiek nelaime, tad atkal sociālie ir vainīgi. Kur paliek vecāku atbildība par bērnu?

  • Piekrītu. Kad sociālie bērnu atņem, tad slikti, kad neatņem un ar bērnu notiek nelaime, tad atkal sociālie ir vainīgi. Kur paliek vecāku atbildība par bērnu? Kāpēc vecākus nesauc pie atbildības?

 14. Neokomunisma Era Rietumos Atbildēt

  Maldinoss virsraksts (rakstu nelasu)!!! Un bilde izskatas pec taa, ka grib versties pret Angliju, kura tiesi no visa sit’a sarkano murga megjina tikt aaraa. TAS NAV LIELBRITANIJA. TAA IR JAUNAA NEOKOMUNISTU (VINJI ARI SOROSISTI, T.S.”LIBERASTI” KA CILVEKI REIZEM SAUC, pie mums to visradikalak parstaveja “Vienotiba”, bet to spiedis valsts strukturam kaa tadam) POLITIKA. Liela apetite uz bernu iznjemsanu no gjimenes.
  Sadu politiku uzspiez visaam valstiim, kuras vinji kontrolee. Kamer sadi neokomunistu draudi buus.
  ___
  Komunistiem atcerieties – berni pieder valstij, Pavljiki Morozovi u.tml.
  Kreisajiem, kuri tagad ir uzklupushi Rietumiem tas pats.
  migranti ari tepat piederas. ari milja teema psrs tautu parvietosana. Tapat ari E.S.

  • Neokomunisma Era Rietumos Atbildēt

   Nav verts to rakstu lasit – tur tikpat labi var but sacerets stasts.
   Galvenais ir pati ideja – bernu pastiprinata iznemsana no gjimeneem.
   Kas to organizee.
   Kapec sads fenomens ir pedeja laika paradijies un pastiprinajies lidz absurdam.
   Un atbilde ir neokomunisms.

  • Viņi dara visu, lai būtu grūtāk audzināt bērnus un to būtu mazāk.
   Baltā rase taču ir jāiznīcina pēc viņu programmas.

 15. Kā var atstāt vienu četrgadīgu bērnu? Pie tā, ka bērnam ir bailes aizmigt, vainīga pati māte, jo viņa atstāja vienu aizmigušos bērnu, kurš modās (tika pamodināts), kad viņas nav un tika aizvests; loģiski, ka bērnam nav drošības sajūtas, ka māte būs blakus citreiz, kad bērns modīsies un viņu pasargās. Tā epizode ar balzamu arī ir dīvaina, kā var ārstēties ar stipro alkoholu un doties uz tikšanos? Sociālie dienesti un audžuģimenes gan jau arī nav eņģeļi, bet šajā stāstā mātes acīmredzamie pārkāpumi nezin kādēļ tiek stipri notušēti.

  • Iemācieties, lūdzu, lasīt. Bērnam bail aizmigt pēc policijas iebrukuma. Meitenei ir 5 gadi. Šajā vecumā bērns spēj saprast, ka mamma dodas uz veikalu un drīz būs atpakaļ, bet nespēj saprast, k”apēc dzīvoklī ielaužas policisti, kāpēc svešs tēviņš viņu ved nezin kur. Briti ir zaudējuši mēra izjūtu – ar mērķi aizstāvēt bērnu, viņi bieži vien grauj bērnu dzīvi. Tas, ko policisti un sociālais dienests nodarīja ģimenei un jo īpaši bērniem, ir daudz lielāks ļaunums nekā tas, ka meitene īsu mirkli bija viena mājās. Viņiem bija jāsagaida māte, nevis jārauj bērns nezin kur.

   • Protams, ka bail no policistiem, bet mātes bezatbildiba bija notikušā iemesls un bērns nevar uzticēties tam, ka māte pasargās.

  • >Dīvains stāsts
   Jūs laikam esat kāda no tām bāriņtiesu sadistēm bērnu nolaupītājām

   • Krista, bet Jūs laikam esat muļķe, kas aiz kokiem neredz mežu. Domājat, ja dienesti rīkojas slikti, tad māte automātiski uzskatāma par labu? Es ne ar vienu vārdu neaizstāvu bērnu izņemšanu no ģimenes tādā veidā, bet vēl vairāk es neaizstāvu tādas mātes, kuras četrgadnieku var atstāt vienu mājās. Ivana māte arī ilgi domāja, ka nekas jau neatgadīsimies, bet puisītis mira mokošā nāvē. Tāpat ar tiem bērniem, kuri dzīvokļos sadega, jo neviens ar viņiem nebija.

 16. Un kādam tiešām šķiet normāli atstāt mājās vienu 4 g.v bērnu kamēr māte šopingo?
  Atstāt vienu ar TV pulti ir ok?

  • vai kādam šķiet normāli ik reizes vazāt bērnu līdzi pa veikaliem?
   Un pārtikas iegādi saukt par šopingošanu var tikai necilvēciska un ciniska radība

   • Atdziesti nu Katiña.Shoping netulkojas-zagsana.Neviens mani nepàrliecinàs,ka pirmo x atstàts bérns viens, uz reiz noñem.Bez tiesas lémuma to nemaz nevar izdarít.Lúk,Lailiña jau arī bija paraugmàmiña Lv presé un protestu akcijàs.Kolídz iznesa gaismà UK policijas protokolus un tiesas materiàlus,tà galígi apklusa ar “baltà gulbja” télu.

   • Jāmeklē pieskatītājs vai arī jāņem līdzi. Tas nav pat apspriežams.

 17. Ja viņa ir konservatīvās partijas biedre Anglijā, tad viņai galīgi nav smadzeņu… Konservatīvo valdība Anglijā ir tie, kas necilvēcīgi izturas pret bezdarbniekiem, invalīdiem, ģimenēm ar bērniem un visiem pārējiem, kas nav bagāti. Viņus atbalstīt var tikai pilnīgi cilvēki bez smadzenēm…

 18. lana....un nekas nav mainīts... Atbildēt

  Mans variants……….svētdienas rītā uzgriezu skaļāk mūziku…….māte izsauc ātros…un policijas eskortu-4gb…….tie trīsgadīgas meitas klātbūtnē uzliek rokudzelžus,tā ka asinis šļācas uz visām pusēm…un nepasniedz man 2 grupas invalīdam glāzi ūdens…manās mātes mājas

 19. Diezgan neticams stasts, kur mate engelis un socialie dienesti pilnigi neliesi. Proti, ne ipasi ticama izklausas taisnosanas – esmu ideala mate, tas, ka britu dienesti ir birokratiski aunapieres un birokratijas masina mal leni un pamatigi, gan dzirdeys ne reizi vien.

  • Tās frizieres arī māti no dzīvokļa izklačoja un ar klačām piespieda atstāt bērnu vienu mājās? Nu nedrīkst atstāt mazu bērnu mājās vienu un punkts. Nedrīkst.

 20. Vienas puses izklāsts. Tas tā pat kā Laila Brice bļāva ka bērnu atņēma nepelnīti bet Latvijas prese neatklāja pat nelielu daļu par esošo situāciju, jo ja uzrakstīs patiesību, tad zudīs mīts ka bērnus ņem nost bez iemesla un zudīs iemesls daudziem bezjēdzīgiem rakstiem. Vairākas reizes naktī piedzērusies vazājās ar meitu pa ielu. Meitu atrada šausmīgos apstākļos, smirdošu, pārpildītā pamperī, kurš jau sen nebija mainīts, kaut gan pati it kā tikai nesen bija dzīvokli pametusi. Visi tik balti, tik balti bet nez kāpēc bērnus atņem. Normāliem vecākiem neatņem. Pieraduši dzīvot pēc Latvijas likumiem kur viss ir atļauts un citur turpina un tāpēc atņem.

  • Latvijas prese toreiz paļāvās uz to, ka viena puse stāsta taisnību, tad kad tiesas laikā atklājās patiesība, tad arī viņi par to rakstīja. Tas tāpēc, ka policija un sociālie dienesti nedrīkst sniegt informāciju par šādām lietām, lai neaizskartu bērnu tiesības uz privāto dzīvi un tas šī raksta noslēgumā ir minēts, vai tā arī ir preses vaina, ja cilvēki neizlasa visu rakstu?

 21. nākamreiz padomās – vai ies iepirkties uz veikalu, bērnu atstājot vienu pašu.
  tikai šis nieks – neatstāt bērnu vienu pašu, tad visa pārējā šļura būtu izpalikusi.
  nav slikti, ka par to runā, ka bērnus nevar atstāt vienus pašus.

 22. Traki! Ko tu tur dari? Kamēr vēl ši zaraza nav Latvija, brauc mājās un audzini savus bērnus dzimtenē, slima govs tu esi, jo esi izvēlējusies audzināt pedofilu sabiedrībā savus bērnus, tie likumi tur speciāli ir izdomāti un izdomāja tos pedofilu organizācija, viņa labi apreiķinājuši ka izņemtie bērni tiks pie pagaidu ģimenēm pedofīliem, tas viss ir pārdomāts ķedes likums. Vai tiešām sieviete ar juridisku izglītību, ir ar tādām trulām smadzenēm, ka dēļ naudas ir gatava ziedot savus bērnus šai kroplajai sistēmai. Brauc mājās, ej strādāt bez maizes nepaliksi, te Latvija vēl neviens badā nav nomiris, bez mersedesa var iztikt ja kaut cik satrauc bērnu likteņi. Protams ka šeit arī soli pa solim, tas pats briest, bet jācer ka vēl tik ārti tas zmejs te neielīdīs.

 23. vacija stucit gan ir godajama nodarbe,vaciesi stuci par visu,un kad neko nevar izdomat,tad izdoma melus un stuci……pretekli tie arzemnieki,tad jau krievi ir engeli.

 24. Izskatās pēc pļēgurojošas pāķu m.ukas taisnošanās.

 25. Eiropas greizie sopguļi Atbildēt

  Vai tas nozīmē, ka Latvijā ir lielāka demokrātija nekā Lielbritānijā? Kādēļ tiesībsargi nebļauj par bērna tiesībām …?

Draugiem Facebook Twitter Google+