Latvijā
Sabiedrība

Bērns mēģinājis izšaut petardi iekštelpās: brīvdienas daudziem beigušās ar traumām 0

Foto-LETA

Svētku brīvdienas daudzi cilvēki guvuši smagas traumas, piemēram, kādam jaunietim aci smagi savainojis izšauts šampanieša korķis, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Vītola sacīja, ka brīvdienās darbs mediķiem kopumā bijis saspringts. Svētku kulminācijā vairāki cilvēki guvuši traumas uguņošanas laikā, arī kāds desmit gadus vecs bērns, kurš mēģinājis izšaut petardi iekštelpās. Savukārt vairāki pieaugušie ar pirotehniku smagi traumējuši sejas. Divos gadījumos pirotehnika cilvēkiem sprāgusi rokās, turklāt tas noticis iekštelpās.

Kāds jaunietis guvis smagu acs traumu, kad pa to trāpījis šampanieša korķis.
Vienlaikus bijušas arī dažādas ar svētkiem tieši nesaistītas traumas, piemēram, suņu kodumi un ķermeņa atdzišanas. Kāds cilvēks guvis smagu traumu sadursmē ar vilcienu.

Saistītie raksti

Bijuši arī izsaukumi uz sadzīviskiem konfliktiem. Kā atzīmēja Vītola, šajos gadījumos cilvēki bijuši arī alkohola reibumā.

Kopumā Vecgada dienā mediķi saņēmuši ap 300 ar dažādām traumām saistītu izsaukumu, bet pirmdien šādu izsaukumu bijis mazāk – 234.

LA.lv