Sports
Futbols

Bērns skrēja pie Ronaldu. Vai atbildība par sodu jāuzņemas arī vecākiem? 16

epa06019980 A boy hugs Portugal’s player Cristiano Ronaldo after the 2018 FIFA World Cup qualifier soccer match between Latvia and Portugal in Riga, Latvia, 09 June 2017. EPA/Valda Kalnina

Latvijas Futbola federācija (LFF) rēķinās, ka tai no Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) puses tiks piespriests sods vairāku tūkstošu eiro apmērā par bērnu izskriešanu laukumā mačā pret Portugāli, aģentūrai LETA sacīja LFF izpilddirektors Edgars Pukinsks.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas futbola izlase piektdien 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačā savā laukumā ar 0:3 piekāpās Eiropas čempionei Portugālei. Lielu ažiotāžu izpelnījās šī mača izskaņa, kad vispirms laukumā izskrēja viens bērns, kurš apskāva portugāļu zvaigzni Krištianu Ronaldu, turklāt neilgu brīdi vēlāk laukumā devās vēl vairāki bērni.

“Pēc bērnu novešanas no laukuma no drošības darbinieku puses tika veiktas pārrunas ar vecākiem, ka tas nav normāli bērnu celt pāri apmalei. Šobrīd mums vēl nav informācijas, kādas būs finansiālās sekas, tādus jautājumus UEFA spriež Disciplinārkomitejas sēdē, kas notiks šonedēļ. Tomēr sagaidāms, ka tie varētu būt vairāki tūkstoši eiro,” aģentūrai LETA sacīja Pukinsks, piebilstot, ka šie izdevumi būs jākompensē federācijai.

“Apsargiem bija jānodrošina, lai laukumā neizskrien viens bērns pēc otra. Tomēr, saprotams, ka apsargi fokusējas uz vienu un savu uzmanību nevar veltīt uz vairākām pusēm,” atzina LFF ģenerālsekretārs. “Katrs gadījums ir individuāls, un grūti spriest, kā to interpretēs UEFA, jo laukumā izskrēja vairāki bērni, nevis tikai viens,” sacīja Pukinsks.

Viņš norādīja, ka LFF šonedēļ veiks analīzi par notikušu un lems par tālāko rīcību šajā jautājumā. Ar bērnu vecākiem federācijai nav bijušas pārrunas.

“Arī vecākiem būtu jāuzņemas atbildība par notikušo, bet par šo jautājumu vēl diskutēsim. Par sodu lems UEFA, bet pēc tam mūsu kompetencē ir risināt šo jautājumu,” sacīja Pukinsks.

Zīmīgi, ka viens no piektdien laukumā izskrējušiem bērniem bija futbola skolas “Metta” džemperī. “Komunikāciju ar “Metta” neesam veikuši, bet skaidrs, ka klubam nevar uzlikt atbildību, ka vecāki pāri apmalei pārnesuši bērnus,” skaidroja Pukinsks.

Jau pirmdien Latvijas izlase turpat “Skonto” stadionā aizvadīs pārbaudes spēli pret Igauniju.

Saistītie raksti

Pēc atlases cikla sešām kārtām B grupā līdere ar maksimālajiem 18 punktiem sešos mačos ir Šveice, Portugāle ar 15 punktiem seko otrajā vietā, attiecīgi septiņi un pieci punkti ir Ungārijai un Fēru salām, kamēr Andorai ir četri, bet Latvijai – trīs punkti.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Krievijā. No Eiropas zonas deviņu apakšgrupu uzvarētāji uzreiz tiks pie ceļazīmēm uz finālturnīru, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas spēlēs noskaidros vēl četras finālturnīra dalībnieces.

LA.lv