×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Bērns vai nauda? Nesalīdzināmi…


Foto - LETAFoto - LETA

Pēc diskusijām Saeimas demogrāfijas apakškomisijā 12. jūnijā par iespējām samazināt abortu skaitu saņēmām vairākas vēstules. Piedāvāju iepazīties ar diviem pretējiem viedokļiem.


 

Mūsu lasītāja Inga Rancāne ir pārliecināta, ka aborti ir jāaizliedz: ”Paldies mūsu mātēm, kas neiztaisīja abortu, jo tagad mēs zinām vienu: ka mēs gan gribam dzīvot! Bet mazajam nedzimušajam bērniņam arī ir tiesības dzīvot tāpat kā mums. Viņš ir dzīvs, viņš jūt pieskārienus, viņam sāp, viņš nav tikai mammas daļa, bet viņš ir cilvēks, viņš ir personība ar savu talantu, acu, matu krāsu, dzimumu, bet mēs viņu ļaujam nogalināt!”

Arī Jānis Pļaviņš piekrīt, ka cilvēks rodas jau brīdī, kad viņš tiek ieņemts, tomēr, viņaprāt, atsevišķos retos gadījumos aborts ir pieļaujams. ”Uzskatu, ka mātes dzīvības apdraudējuma, izvarošanas, kroplības u. c. smagos gadījumos aborts būtu saprātīgs risinājums. Ja vienā svaru pusē ir dzīvība, tad otrā pusē jābūt kam līdzvērtīgam. Nebūtu pareizi nogalināt dzīvību, aizbildinoties ar naudas trūkumu. Naudas vienmēr būs par maz. Uzskatu, ka šobrīd sabiedrība nav gatava aborta aizliegumam. Nebūsim ekstrēmisti. Tomēr likumā ir nepieciešams paredzēt, ka dzīvība ir aizsargājama no ieņemšanas brīža. Jaunajām māmiņām vajadzētu aizliegt izdarīt abortus, pirms tās nav apmeklējušas profesionālus konsultantus, piemēram, Grūtniecības krīzes centrā vai citos līdzīgos centros Latvijā. Šādiem centriem ir ļoti labi rezultāti – vairāk nekā 90% sieviešu pēc zināšanu iegūšanas izvēlas paturēt dzīvību.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+