×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Bērnu krīzes centram seksuālā vardarbība ir ikdiena; jaunākajam upurim – vien 9 mēneši (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Speciālisti, kuru ikdiena ir darbs ar vardarbībā cietušiem bērniem, cer, ka Liepājas pedofilu gadījums nepaliks tikai kā vienas lietas spriedums, bet aktualizēs bērnu seksuālās vardarbības problēmu Latvijā, vēsta “LNT ziņas”.

Seksuālā vardarbība pret bērniem ir daudz izplatītāka, nekā cilvēki ir pieraduši domāt. Šobrīd skaļi izskan Liepājas gadījums, kas izsaucis sabiedrības sašutumu – kās tas vispār bijis iespējams, taču bērnu krīzes centrā tā ir ikdiena.

Runa nebūt nav par pusaudžiem. Seksuāli izmantoti galvenokārt tiek pirmsskolas vecuma bērni. Jaunākajam seksuālās vardarbības upurim bijuši vien deviņi mēneši – stāsta Dardedzes speciāliste. Turklāt varmāka bērnam nebūt nav svešs, bet parasti ļoti labi pazīstams cilvēks.

“Diemžēl statistika rāda, ka vairāk nekā 85% seksuālās vardarbības veicēju ir bērnam tuvi cilvēki – vecāki, vecvecāki, radinieki, kaimiņi, treneri, skolotāji – tie cilvēki, kuriem ir vieglāk piekļūt bērnam. Tā ir tā skarbā patiesība, diemžēl tas ir viens no iemesliem, kādēļ šos noziegumus ir grūti atklāt. Bērns uzticas šiem cilvēkiem – un tāda lieta kā kauns, bailes, vainas sajūta noslēpumu glabāšana – tas viss šajās tuvajās attiecībās ir pietiekami nozīmīga,” sacīja Centrs Dardedze valdes locekle Laila Balode.


Arī policijas dati liecina, ka pāris gadu laikā pret bērniem pastrādāto dzimumnoziegumu skaits divkāršojies no 68 nodarījumiem 2013. gadā tas kāpis līdz 170 – 2014. gadā.

Tiesībsargs Juris Jansons uzskata, ka Liepājas tiesas piespriestais sods abiem pedofiliem ir neadekvāts. Turklāt tiesībsargs ir gatavs iesaistīties cīņā par soda politikas maiņu bērnu seksuālajiem varmākām.

Lai nekļūtu par seksuālās vardarbības upuri, liela loma ir bērna seksuālajai audzināšanai. Vecāki gan nelabprāt šim jautājumam pievēršas, cerot, ka to darīs skola vai bērnus izglītos paši vienaudži.

Centrs Dardedze ik gadu simtiem bērnu māca personisko drošību attiecībās un regulāri pārliecinās par bērnu nezināšanu. Taču būtiski seksuālo vardarbību atpazīt un rīkoties.

Speciālisti cer, ka Liepājas gadījums aktualizēs bērnu seksuālās vardarbības problēmu. Jo nepadarītu mājasdarbu ir daudz – gan kā atklājam dzimumnoziegumus pret nepilngadīgajiem, gan kā pēcāk seksuālos varmākas sodam, gan kā pēc tam upuriem palīdzam tikt galā ar seksuālās vardarbības sekām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Piekrītu Ineses komentāram, ka sabiedrība ir slima, JO- lielajā vairumā gadījumu sabiedrība nostājas varmākas pusē, t.i.- nēēē, nu tas jau nav tāds cilvēks, šis cilvēks jau tādu nevarēja izdarīt, tas bērns to ir izgudrojis.
    Lai cik tas skumji arī nebūtu- arī tiesām ir līdzīga nostāja, un, man zināmajos gadījumos, kad ir jāizšķiras starp bērnu un vecāku, tiesa nostājas gaužu asaru noraudājušā, melīgā vecāka pusē.
    Un parasti šie paši cilvēki, kas tagad šausminās par Liepājas gadījumu, zākā bāriņtiesas, kad kāds no šiem vecākiem aizskrien uz tv. Tikai patiesība ir tāda, ka bāriņtiesas zin, kas notiek patiesībā, bet nedrīkst neko izpaust, kamēr šie pieaugušie bļauj pa visu Latviju savas patiesības…

  2. slima sabiedrība..ak,Dievs ,cik slima!!

Draugiem Facebook Twitter Google+