×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Bērnu nāvē aizdomās turamā māte bija sociālā dienesta redzeslokā (5)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Sievieti, kuru tur aizdomās par savu divu bērnu slepkavību Baložos pagājušajā piektdienā, bija Ķekavas novada domes Sociālā dienesta, taču ne bāriņtiesas redzeslokā, aģentūrai BNS pastāstīja novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Vineta Bērziņa.

“Ķekavas bāriņtiesas redzeslokā ģimene nav bijusi. Nav nekādi impulsi bijuši, ka tur būtu nepieciešama bāriņtiesas iejaukšanās. Savukārt Sociālajā dienestā šā gada jūlijā mamma vērsās ar lūgumu piešķirt trūcīgā statusu, kas viņai tika piešķirts, līdz ar to viņa var pretendēt uz dažādiem sociālajiem pakalpojumiem.” informēja Bērziņa.

Bērniem tikuši apmaksāti medikamenti, pārtikas produktu iegāde. Sievietei ar bērniem dažādos pašvaldības pabalstos izmaksāti 386 eiro.

“Ir izdarīts viss maksimālais, nav nekādas indikācijas bijušas, ka varētu notikt tāda traģēdija. Tā ir Valsts policijas kompetence noskaidrot, kurš ir vainīgs. Ja mamma tiks izlaista no apcietinājuma, mēs varam piedāvāt sava Sociālā dienesta pakalpojumus, psihologa pakalpojumus un sociālo rehabilitāciju,” stāstīja pašvaldības pārstāve.

Ķekavas novada domes Sociālā dienesta vadītāja Ņina Timermane aģentūrai BNS pastāstīja, ka pirmdien tiksies ar Baložu pilsētas sociālā dienesta nodaļas darbiniekiem.

“Izvērtēsim visus materiālus, kas ir mūsu rīcībā, skatīsimies, ko mēs esam darījuši. Sieviete deklarēta pavisam citā adresē – Baložu pilsētā. Šobrīd braucu uz nodaļu, mēs izskatīsim visas lietas,” stāstīja Timermane.

Jau ziņots, ka Latvijas Televīzija sestdien vēstīja, ka Baložos kādā dzīvoklī atrasti miruši divi mazi puisēni – pusotru un trīs gadus veci – un aizdomās par bērnu slepkavību aizturēta viņu māte.

Mediķus pie bērniem izsaukusi pati māte. Pēc vienas no versijām, bērnu nāvē vainojama tieši viņa. Policija uzsākusi kriminālprocesu un nozīmējusi ekspertīzes, kurās tiks noskaidrots bērnu nāves cēlonis. Iespējams, māte bērnus pati nozāļojusi vai nosmacējusi, jo bērni atrasti guļam ar seju pret spilveniem. Ar bērnu tēvu sieviete kopā nedzīvoja. Sievietei, iespējams, bijusi arī psihiska saslimšana, vēstīja raidījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. citēju kekava.lv:”trūcīgās personas statuss šai sievietei tika piešķirts, un viņa saņēma sociālos pakalpojumus – pabalstus medikamentu un pārtikas produktu iegādei, kopumā no jūnija līdz oktobrim 386 eiro vērtībā.”
    Vai kāds prot rēķināt un ir bijis veikalā. Nav iespējams Latvijā izdzīvot 3 cilvēkiem ar 77 eiro mērnesī. Tur jebkurš būs izmisumā un kļūs psihiski nestabils. Skaidrs, ka pat laba māte nevar glābt bērnus no mokošas bada nāves. Vinas vienīgā izeja bija atdot bērnus bērnunamā vai doties ar kājām lūgt ekonomisko patvērumu Vācijā.

  2. Ir mirushi divi beerni,tur vairaak kaa skaidrs ka taapat vien ar galvaam spilvenos nemirst,par kaadiem amatiem iet runa,ja to ir izdariijusi maate,lai seezj,neviens normaals civeeks nenogalina savus beernus tikai taapeec ka vinsh ir truuciigs!

  3. ko nozīmē redzeslokā,vai pabalstu piešķiršana ir tas redzesloks,tas ka cilvēks ir trūcīgs jau nenozīmē,ka viņš ir potenciāls slepkava.

  4. šķiet, kāds te nav bijis savu pienākumu augstumos! vai nevajadzētu atkāpties no amatiem?

    • Te tacu neiet runa vai ir precizi un pareizi izdarits konkrets darbs,seit iet runa par divu mazu berninu slepkavibu.Ja tiesam mate ir vainiga,ir jasanem atbildigs sods un nekadas zelastibas,jo ne viena milosa mate nenogalinas savus berninus tikai tapec ka ir gruti ar naudinu,ja nespeja apgadat vajadzeja atdot bernunama,ir loti daudz cilveku kas loti velas tikt pie bernina,bet nevar.Es vel joprojam nespeju aptvert ka vispar ko tadu var izdarit.

Draugiem Facebook Twitter Google+