Kultūra
Teātris un kino

Bērnu operai “Ansītis un Grietiņa” – simtā un pēdējā izrāde 0

Publicitātes foto

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Operstudija “Figaro” 2017. gada 17. novembrī plkst. 18 JVLMA Lielajā zālē svinēs Engelberta Humperdinka operas “Ansītis un Grietiņa” iestudējuma simto un arī pēdējo izrādi, LA.lv uzzināja LMA.

Simtā izrāde būs neparasta – uz skatuves pa kārtai kāps vairāki Ansīši, Grietiņas, Mātes, Tēvi, Raganas un rūķīši. Pirmais cēliens būs operstudijas vadītāja, diriģenta Viestura Gaiļa atskats izrādes bagātajā mūžā – stāstījumi, video, atmiņas dalībnieku sveikšana ar piemiņas suvenīriem. Nākošie divi cēlieni – izrāde. Vestibilā – fotoizstāde par un ap “Figaro” Ansīti. Starpbrīžos un pēc izrādes mazie un lielie varēs fotografēties ar izrādes personāžiem.

Iestudējumā darbosies un pasaku tēlos iejutīsies Akadēmijas Vokālas katedras studenti, maģistranti, absolventi un pat LNO solisti: Ansīši – Laura Lazda un Valērija Koļago, Grietiņas – Valērija Koļago un Kristīne Žogota, Ģertrūdes, viņu mātes – Baiba Tērmane un Ance Purmale, Pēteri, viņu tēvi – Imants Erdmans un Kalvis Kalniņš, Raganas – Andris Lapiņš, Laura Teivāne un Anna Gendelmane, Smilšu vīriņi – Laura Purena un Viktorija Pakalniece, Rasas vīriņi – Monta Martinsone un Jana Lute.

Viņus visus pieskatīs un vadīs diriģents Viesturs Gailis, palīdzēs koncertmeistares – Inguna Puriņa un Svetlana Stankeviča, izrādes atjaunojumu veidotāji – Uģis Brikmanis un Regīna Kaupuža, grima māksliniece – Anda Šteina, scenogrāfija un tērpu mākslinieks – Aigars Ozoliņš, un gaismu mākslinieks – Kristaps Gailis.

Izrāde pilna brīnumiem un rotaļām, krāsaina, gaiša un, protams, labām beigām. Izrādes ilgums kopā ar starpbrīžiem vairāk nekā 2 stundas.
Šo izrādi, tāpat kā iestudējuma pirmizrādi pirms 21 gada, finansiāli atbalsta Latvijas Nacionālās operas ĢILDE ASV, priekšsēde Aija Pelše.

Biļetes cena – 5 eiro katram izrādes apmeklētājam.

LA.lv