×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Bērnu operas svētkos Tērvetē izskanēs Jāņa Mediņa pasaku opera “Sprīdītis”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Komponista Jāņa Mediņa pasaku operas “Sprīdītis” iestudējuma pirmizrādes burvību 11. jūlijā varēs baudīt Annas Brigaderes bērnības zemē – Tērvetē. Rakstniece savas dzīves laikā te pulcējusi ievērojamus mūziķus un literātus; gleznainā meža ainava un viņas literārais mantojums ir izcila vieta bērnu un jauniešu brīvdabas izrādēm.

Otro gadu pēc kārtas Tērvetes dabas parkā norisināsies Bērnu operas svētki, kurus organizē biedrība “Tērvetes meža izglītības centrs”. Pagājušajā gadā tika izrādīta E. Humperdinka opera “Ansītis un Grietiņa” un Jāņa Kalniņa opera “Lolitas brīnumputns”. Operas izrādes uzveda J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Operstudija “Figaro”, muzicēja Jaunais Rīgas kamerorķestris, diriģents – abu pieminēto kolektīvu muzikālais vadītājs, profesors Viesturs Gailis.

Svētku gaisotne un Tērvetes burvība iedvesmoja diriģentu Viesturu Gaili, kopā ar režisoru Uģi Brikmani, scenogrāfi un tērpu mākslinieci Ināru Gauju un horeogrāfi Regīnu Kaupužu. Tika radīta jauna izrāde – Jāņa Mediņa pasaku opera “Sprīdītis”. Operas jauniestudējums veltīts komponista Jāņa Mediņa 125. jubilejai, kurš radījis mūziku četrām operām un diviem baletiem. Operas pirmizrāde Sprīdīša mājās -Tērvetē būs neatkārtojams notikums un pārdzīvojums gan skatītājiem, gan mūziķiem. Jāatzīmē, ka šī skaistā opera pēdējo reizi Latvijā iestudēta 1956. gadā.

Bērnu operas svētki Tērvetē iecerēti kā tradicionāls pasākums, kas norisināsies katru gadu jūlija otrajā sestdienā. Neskatoties uz Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, datums netiek mainīts – Sprīdītis dziedās un priecāsies kopā ar visas Latvijas bērniem. Tie, kuri šogad netiks uz Tērveti, pasaku operu
“Sprīdītis” varēs noskatīties nākošajos Operas svētkos.

Bērnu operas svētki Tērvetes dabas parkā sāksies plskt.13 ar uzvedumu “Laimīgā zeme kopā ar Čučumuižas rūķiem”, kas saistīsies ar Sprīdīša atziņu, ka Laimīgā zeme ir mīļie cilvēki un ģimene, kas atbalsta viens otru un ir kopā priekos un bēdās. Plkst. 14 svētki turpināsies ar iepriekš minēto Jāņa Mediņa krāšņās pasaku operas “Sprīdītis” jauniestudējuma pirmizrādi. Kopā ar Sprīdīti varēsim pārliecināties, ka drosme, gudrība un čaklas rokas ir galvenā bagātība, kas spēj visu.

Ieeja svētkos bez papildus maksas, iegādājoties Tērvetes dabas parka ieejas biļeti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+