×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Bērnu programma Grāmatu svētkos šogad plašāka

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Baltijas Grāmatu svētkos 2014”, kas no 28. februāra līdz 2. martam norisināsies Ķīpsalas hallē, pirmoreiz būs tik daudz pasākumu bērniem, liecina informācija izstādes mājaslapā.

Margaritai Stārastei veltīta ekspozīcija
Bērnībā iemīlētā, reizēm sašvīkātā, pa lapiņām sadalītā grāmata līdz mūža beigām paliek neizdzēšamā atmiņā un lielākoties ar mīlestību tiek nodota nākamajām paaudzēm – tieši tā daudzās ģimenēs noticis ar tautā mīlētās mākslinieces Margaritas Stārastes bilžu grāmatām. Izstādē viena no ekspozīcijām būs veltīta tikai ievērojamajai latviešu bērnu grāmatu ilustratorei, tāpat būs aplūkojamas un nopērkamas “Amber Puzzle” izgatavotās bilžu mīklas ar slavenajiem varoņiem Zīļuku un Kraukšķīti.

Lielie lasīšanas svētki
Bērnu un jauniešu Žūrijas noslēguma sarīkojums risināsies 1. martā pulksten 12:00, kurā svētku dalībniekus – ap 700 bērnus un pieaugušos, kuri pārstāv bibliotēkas no visas Latvijas – iepriecinās aktieri un mūziķi, tostarp populārais dziedātājs Lauris Reiniks. Vienlaikus tā būs arī lieliska iespēja skatīt vaigā un uzklausīt rakstniekus, tulkotājus, māksliniekus un izdevējus.

Bērnu izklaides istaba “Millili”
Grāmatu svētkos Ķīpsalā visās trīs izstādes dienās darbosies bērnu izklaides istaba “Millili”. Bērni varēs satikt grāmatu autorus, ilustratorus, pielikt roku grāmatas tapšanā, spēlēties ar roku lellēm, klausīties mūziku, piedalīties radošajās darbnīcās un iejusties detektīva lomā! Bērnus gaidīs Millili, Kaskabatis, Grāmatu tārpiņš, pele Džeronīmo Stiltons, Auniņš Šons un Kaķis, lai jautri pavadītu laiku un baudītu svētkus.

Dažādu grāmatu atvēršanas svētki
Pirmajā izstādes dienā, 28. februārī, rakstnieces Daces Judinas grāmatas “Mēnesis pie jūras” atvēršanas svētku īpašais viesis būs bērnu draudzene Lote. Savukārt 2. martā turēsim ķepas kopā ar draugu, Ingmāru Līdaku, viņa grāmatas “Zoodārzs manā pagalmā” atvēršanas svētkos.

Arī Ādažu Mākslas un mūzikas skolas bērni un pedagogi aicinās uz divu jaunu grāmatu atvēršanas svētkiem. Savu māksliniecisko izdomu un spējas bērni varēs izpaust, uz zīda audekla veidojot gleznu, kas, iespējams, tiks izmantota kādā no nākamajām grāmatām.

Kurš gan negribētu tikties ar brīnišķīgo stāstnieku, daudzu bērnu grāmatu autoru Juri Zvirgzdiņu, kā arī Ievu Samausku un Māri Runguli! Izdevniecība “Pētergailis” mazos grāmatu draugus īpaši aicina ciemos izstādes otrajā dienā – sestdien – un sola prieka pilnus mirkļus.

Vai Rīga jau gatava? Luīze Pastore un izdevniecība “Neputns” 1. martā izstādes apmeklētājiem jautās – “Kādu Rīgu radītu Tu, kamēr pieaugušie neskatās? ZvēRīgu? SupeRīgu? Vai varbūt mieRīgu?” Sagatavo atbildi, un tiekamies izstādē!

Joga un spēlēšanās
Pēc kārtīgas lasīšanas un zīmēšanas – kārtīgi jāizstaipās! Sestdien izstādē bērnu jogas pasniedzēja Liene Bodnare no “Labo sajūtu laboratorijas” rādīs, kā izstaipīties un izlocīties pēc ilgas sēdēšanas skolas solā vai ilgas lasīšanas. Savukārt grāmatu veikals “Jānis Roze” mazuļus aicinās lasīt un spēlēties kopā ar “The Puppet Company Limited” roku lellēm.

Fragmenti no leģendārām Leļļu teātra izrādēm
Tuvojoties Latvijas Leļļu teātra 70. dzimšanas dienai, izdevniecībā “Neputns” iznāk Alda Linē monogrāfija “Leļļu pasaules goda pilsonis” – līdz šim apjomīgākais pētījums par leģendārā mākslinieka Pāvila Šenhofa dzīvi un daiļradi. Izstādē svētdien īpaši bērniem – fragmenti no leģendārām Leļļu teātra izrādēm.

Cilvēcības stundas
No plīša lācīšiem un lupatu zaķēniem dosimies pie īstiem mūsu četrkājainajiem draugiem. Lielākā Latvijas patversme “Ulubele”, kas atrodas Līčos, izstādē gan maziem, gan lieliem piedāvā “Cilvēcības stundu”. Trīs dienas “Cilvēcības stendā” varēs apciemot un, lemjot atbildīgi, sniegt mājas trīs kaķiem. Ikviens, kas mūs apciemos, varēs klātienē tikties ar “Ulubeles” četrkājainajām pasniedzējām Loti un Moku. Ne tikai grāmatas, bet arī četrkājainie draugi mums māca sirsnību un atbildību!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+