×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2015
Drukāt

Bērnu radošās darbnīcas “Rīgas Biržā” lielā pieprasījuma dēļ notiks katru dienu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Laikmetīgās mākslas izstādes “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pirmā pietura – Dānija” radošās darbnīcas izraisa vienu no vislielākajiem bērnu pieplūdumiem muzeja pastāvēšanas vēsturē, vēsta izstādes rīkotāju pārstāve Inga Vasiļjeva.

Pirmo reizi Mākslas muzeja “Rīgas Birža” pastāvēšanas vēsturē izglītības aktivitātes bērniem notiek ikdienu, lai reaģētu uz lielo pieprasījumu. Pieprasītākā izglītojošā aktivitāte ir “Krāsu darbnīca”, kuras laikā bērni aplūko izstādi “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pirmā pietura – Dānija”, īpašu uzmanību pievēršot mākslas darbos redzamajām krāsām un krāsu laukumiem, kā arī priekšmetiem un attēliem, ko šie krāsu laukumi rada. Pēc izstādes apskates darbnīcas dalībnieki eksperimentē ar krāsu un rada katrs savu mākslas darbu.

“Visas rīta nodarbības jau rezervētas, tādēļ oktobrī līdz pat izstādes beigām piedāvāsim arī pēcpusdienas nodarbības, uz kurām var pieteikties muzejā. Ierastās otas vietā izmantojam balonus, tādā veidā sekmējot bērnu radošo pašizpausmi un gūstot prieku par savu veikumu. Pateicoties lielajam pieprasījumam, “Krāsu darbnīcas” pirmskolas un sākumskolas bērniem notiek katru dienu,” stāsta muzeja izglītības projektu vadītāja Kristīne Milere.

Izstāde “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pirmā pietura – Dānija” notiek līdz 25. oktobrim Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2015 ietvaros. Ģimenes apmeklējumiem bez maksas pieejams gan ģimenes ceļvedis “Mākslas pētnieks: laikmetīgā māksla” ar dažādiem uzdevumiem, gan tat.lv mājaslapā bez maksas lejupielādējams izstādes katalogs, bet jau 10. oktobrī būs īpaša ģimenes diena “Neparastā māksla”. Dānijas laikmetīgās mākslas parāde ir aizsākums izstāžu ciklam “Ar septiņjūdžu zābakiem” ar mērķi iepazīstināt Latvijas skatītājus ar Baltijas jūras reģiona muzeju labākajām laikmetīgās mākslas kolekcijām laikā, kamēr tiek celts Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kaada vecuma beerniem shiis darbniicas ir piemeerotas?

Draugiem Facebook Twitter Google+