×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Bērnu rīcība vecākiem var izmaksāt vairākus tūkstošus eiro. Patiesi stāsti no apdrošinātājiem

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Vasarā bērnu nedarbi vai netīši kaitējumi biežāki

Foto – Shutterstock.com

Apdrošināšanas sabiedrības „BTA Insurance Company” SE (turpmāk – BTA) apkopotā informācija liecina, ka vasaras brīvlaikā, kad bērni tiek atstāti bez uzraudzības, vidēji par 20 % palielinās bērnu nedarbu skaits, par kuriem vecākiem jāuzņemas atbildība. Saskaņā ar BTA vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas statistiku vidējā atlīdzība par bērnu nedarbu radītiem zaudējumiem trešajām personām ir 250 eiro, tomēr zaudējumu apmērs var sasniegt pat 3000 eiro.

Vasaras brīvlaikā bērni lielāko daļu laika pavada ārpus mājokļa, pievēršoties dažādām vasarīgām aktivitātēm un rotaļājoties. Lai arī cik priekšzīmīgi bērni būtu audzināti, tomēr nereti viņi, atstāti bez vecāku uzraudzības, netīšas darbības vai neapdomīgu rotaļu rezultātā nodara zaudējumus trešajām personām vai viņu īpašumiem. BTA statistika liecina, ka tieši vasaras periodā šādu gadījumu skaits palielinās vidēji par 20 %. Vasaras periodā bērni, vizinoties ar velosipēdiem, mēdz radīt bojājumus pagalmā esošajām automašīnām, kā arī spēlējot bumbu, bērniem ir gadījies sasist gan automašīnu stiklus, gan mājokļu logus. Kaimiņi ne vienmēr vēršas pie bērnu vecākiem, pieprasot segt zaudējumus. Tomēr vecākiem jāņem vērā, ka viņi ir atbildīgi par savu nepilngadīgo bērnu rīcību. Tas nozīmē, ka gadījumos, ja kaimiņa automašīna vai mājoklis būs apdrošināts, un kaimiņš vērsīsies pie apdrošinātāja ar lūgumu izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību, tad, noskaidrojot negadījuma apstākļus, attiecīgā apdrošināšanas kompānija varētu vērsties pie bērnu vecākiem ar prasību atlīdzināt zaudējumus. No šāda veida neparedzētiem finansiālajiem zaudējumiem vecāki sevi var pasargāt, apdrošinot savu civiltiesisko atbildību.

Raivis Štrauss, apdrošināšanas sabiedrības „BTA Insurance Company” SE Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas riska parakstītājs: „Neraugoties uz to, ka ik gadu iedzīvotāju izpratne un interese par vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu pieaug, tomēr vēl aizvien daudzi cilvēki nezina, ka ir iespēja apdrošināties pret materiālajiem zaudējumiem, kas varētu rasties nepilngadīgu bērnu neuzmanīgas vai neapdomīgas rīcības rezultātā. No nejaušas pašu vai bērnu rīcības mēs neesam pasargāti. Daudzi cilvēki šobrīd aizvien vairāk aizdomājas par iespējamiem zaudējumiem, kas varētu rasties gadījumā, kad, piemēram, bērns vai arī paši pieaugušie aizmirst aizgriezt ūdens krānu un šī iemesla dēļ tiek appludināts kaimiņa dzīvoklis, kā rezultātā zaudējumi varētu būt ievērojami – vidējā BTA izmaksātā atlīdzība par appludinātiem dzīvokļiem ir 3000 eiro. Pēdējo trīs gadu laikā par 65 % ir palielinājies BTA izsniegto īpašuma apdrošināšanas polišu skaits, kurām papildus cilvēki apdrošinājuši arī savu civiltiesisko atbildību. Tomēr liela daļa vecāku nemaz neaizdomājas, ka viņu bērni citiem cilvēkiem var nodarīt zaudējumus elementārās sadzīves situācijās, piemēram, ar iepirkumu grozu vai ratiem nogāž un saplēš veikala plauktos izlikto preci, braucot ar velosipēdu, nejauši traumē kādu gājēju vai, spēlējot bumbu pagalmā, sabojā kaimiņa automašīnu. Latvijas sabiedrībā aizvien valda mīts, ka vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, kas šādos gadījumos pasargā vecākus no materiāliem zaudējumiem, ir dārgs pirkums. Patiesībā tā nav. Piemēram, BTA vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise ģimenei ar atbildības limitu līdz 5 000 eiro maksā vidēji 30 eiro gadā, kas ir tikai 2.50 eiro mēnesī.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+