×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Bērnu sagatavošanai skolai tērē vairāk nekā 80 eiro

Foto  - LETAFoto - LETA

Tuvojoties jaunā mācību gada sākumam, portāls LA.lv saviem lasītājiem piedāvā rakstu sēriju par gatavošanos skolas gaitām .

Teju puse jeb 47% iedzīvotāji viena bērna sagatavošanai skolai tērē vairāk nekā 80 eiro, liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja.

Savukārt 30% iedzīvotāju izdevumi viena bērna sagatavošanai skolai sasniedz 41-80 eiro, bet vēl 23% respondentu minēja, ka šie izdevumi vienam bērnam nepārsniedz 40 eiro.

“Jau augusta pašā sākumā iedzīvotāji sāka aktīvāk iegādāties dažādas kancelejas preces, mugursomas, kā arī bērniem nepieciešamo apģērbu “Maxima Latvija” veikalos. Pieprasījums pēc dažādām skolai nepieciešamajām precēm tradicionāli visaugstākais ir augustā. Šogad augustā, salīdzinot ar pagājušā gada augustu, kancelejas preču pārdošanas apjomi pieauguši par 8,1%,” norāda “Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa

Lielākā daļa jeb 91% respondentu uzskata, ka 1.septembris ir svētku diena, un šo dienu savās ģimenēs arī atzīmēs. Vairāk nekā puse jeb 55% iedzīvotāju mājās organizēs svētku maltīti, vēl 21% ar ģimeni dosies uz kafejnīcu vai restorānu, 6% iecerējusi pikniku pie dabas, 5% baudīs kādu kultūras pasākumi, 3% dosies ciemos, bet pārējie minēja citus variantus, piemēram, kopā ar visu ģimeni doties ekskursijā, uz kino un citur.

Tāpat vairāk nekā trīs ceturtdaļas jeb 76% iedzīvotāju 1.septembrī baudīs svētku torti vai kūku, 8% ar bērniem baudīs saldējumu, 6% – picu, bet 3% – augļus.

Arī aptaujas dati liecina, ka 1.spetembra svinībām iedzīvotāji plāno vēl atsevišķus tēriņus. Aptuveni 45% iecerējuši tērēt līdz 20 eiro, 36% tērēs 21-40 eiro, bet vēl 19% respondentu plāno vairāk nekā 41 eiro lielus tēriņus svinībām.

Aptaujā kopumā piedalījās 899 respondenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+